1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Альпінізм

Альпінізм в Україні

Альпінізм в Україні тільки починає набирати своєї популярності. З кожним роком все більше українських альпіністів підкорює найвищі вершини світу. Секції альпінізму як правило переповнені, цей спорт стає цікавим для українців.

Альпінізм на сайті В-МАНДРИ

Тут ми періодично додаватимемо новини з світу альпінізму. Ви будете мати змогу першими дізнаватись найцікавіше.

Під час сходжень з альпіністами часто трапляється багато цікавих історій. Вони можуть бути містичними, трагічними, а бувають й такі, що зовсім не піддаються логіці. У нас ви зможете прочитати ці історії.

Історія українського альпінізму

Незалежна Україна, альпіністи якої вже високо зарекомендували себе на гімалайських восьмитисячниках (Еверест-82, Канченджанґа-87, Лхоцзе-90), повинна була проявити себе проведенням самостійної експедиції. Така експедиція відбулася навесні 1991 року.
Основним організатором експедиції став Віктор Грищенко, керівник — Володимир Шумихин, старший тренер — Сергій Бершов. До експедиції приєдналася знімальна група з Києва: Андрій Фещенко (режисер), Зіновій Кулик (продюсер), Олександр Пелех (інженер по обладнанню), Віталій Запорожченко (оператор).
На жаль, альпіністам не вдалося здійснити основну мету — пройти стінний маршрут, але експедиція пройшла гідно, і в підсумку Віктор Пастух, Ігор Свергун та Олексій Макаров пройшли траверс масиву Манаслу!