Нас часто запитують як прати спальний мішок? Відразу хочеться відзначити, що прати спальні мішки слід тільки при реальній необхідності. Не дуже вони люблять купатися. Як би дбайливо ви не старалися прати спальник, утеплювач в тій чи іншій мірі все одно стискається і, як наслідок, втрачає частину своїх теплоізоляційних властивостей.

Синтетичні спальники краще переносять прання, але зловживати все одно не варто. Однак, брудний спальний мішок втрачає куди більше своїх властивостей. Багато туристів особливо бояться прати спальники з пуховим наповнювачем, однак при правильному пранні і просушуванні ви відновите його і повернете втрачені теплоізоляційні властивості.Отже, вашій увазі кілька правил по догляду, пранні і зберігання спальників. Дотримуйтеся їх, і вони прослужать вам вірою і правдою багато років.

В поході

Якщо ви хочете, щоб спальний мішок якомога довше зберігав свої властивості, його бажано кожного дня провітрювати протягом всього вашого походу (якщо дозволяють умови). Можна перекинути його через намет, повісити на гілку дерева або розкласти на каменях.

Захистити поверхню спального мішка від забруднень, що викликаються безпосереднім контактом з тілом власника, можливо за допомогою спеціального вкладиша.

Таким чином, ви зможете скоротити кількість необхідних прань і продовжите життя вашого спального мішка. Шовкові вкладиші в спальник служать додатковим термоізоляційним шаром, вони легкі і вкрай компактні. Бавовняні моделі – більш дешевий варіант підтримки спального мішка в чистоті.ЯК ПРАТИ СПАЛЬНИЙ МІШОК

Фото взяте з сайту: 4sport.ua

Як прати спальний мішок

Локальні забруднення з поверхні спальника можна очистити за допомогою губки і мильного розчину. Внутрішню поверхню спальника можна протерти розчином марганцівки, це позбавить його від неприємних запахів.

Перед пранням спальний мішок бажано вивернути навиворіт. Зовнішні матеріали виробники намагаються використовувати максимально водонепроникними, особливо в екстремальних спальниках. Крім того, внутрішні тканини більше схильні до забруднення.

Миючий засіб для спальних мішків.

Для прання спальних мішків не варто використовувати звичайний пральний порошок, а так само будь-які інші засоби, що містять відбілюючі або інші їдкі речовини.

Можна скористатися дитячим милом або рідким засобом для прання білизни. Для пухових спальних мішків бажано купити спеціальний миючий засіб для пуху.Найпопулярніші засоби: Nikwax Down Wash і Granger’s Down Cleaner.

ЯК ПРАТИ СПАЛЬНИЙ МІШОК

Фото взяте з сайту: 4sport.ua

Прання спальника вручну

Прати спальний мішок (не важливо, пухову або синтетичний) рекомендується вручну у ванній. Наповніть ванну теплою водою, додайте миючий засіб. Очистіть губкою забруднення. Щоб спальний мішок не спливав, перед зануренням у воду необхідно максимально щільно скласти його, щоб вигнати все зайве повітря. Можна спочатку скористатися компресійним мішком (мити в мішку, звичайно ж, не треба).

Можна походити по спальному мішку босими ногами, щоб повністю занурити його в воду. Ретельно прополощіть спальник у великій кількості води. Важливо повністю вимити миючий засіб, так як після висихання воно може привести до осідання і псування пуху.

Прання спального мішка в пральній машині

У разі якщо ви вирішите прати спальник в пральній машині, то зверніть увагу на наявність функції прання пуховиків, в іншому випадку встановіть вручну режим делікатного прання 30 ° і без віджиму. Найімовірніше вам буде потрібно додаткове полоскання, якщо є така опція, включіть відразу, або прополощіть після завершення циклу. Будьте уважні з дозуванням миючого засобу, при пранні спальних мішків можливо рясне утворення піни.ЯК ПРАТИ СПАЛЬНИЙ МІШОК

Фото взяте з сайту: 4sport.ua

Для додання спальному мішку додаткових властивостей ви можете скористатися спеціальними просоченнями для пуху, або для мембрани, якщо спальник мембранний.

Відразу не діставайте випраний спальник відразу з машини або з ванни, дайте воді стекти (почекайте хвилин 30). Якщо сушка стоїть далеко від місця прання, покладіть спальний мішок в таз, щоб донести його до сушки, в іншому випадку під впливом мокрого важкого наповнювача, внутрішні перегородки можуть пошкодитися. І категорично не варто вичавлювати спальник методом скручування.

Сушка спального мішка – тривалий процес

Сушити спальний мішок необхідно в добре провітрюваному приміщенні далеко від опалювальних приладів в горизонтальному положенні, особливо спальник з пуху (щоб не пошкодити внутрішні перегородки, які утримують пух на місці). Синтетичний спальний мішок стече сам, пуховий бажано регулярно струшувати, щоб пух розправився і зайняв весь обсяг мішка. Залежно від товщини і якості спального мішка, на його просушування може піти від одного до п’яти днів. Якщо у вас паркетна підлога, врахуйте, що вода досить довго буде капати на підлогу.

Сушка спальника в сушильній машині

Нас часто запитують, чи можна сушити спальний мішок в сушильній машині? Коли ваш спальник підсохне в розправленому вигляді на сушінні, його можна покласти в сушильну машину, завдяки чому пух в ньому розправиться остаточно. Для більш рівномірно розподілу пуху можна покласти в машину пару-трійку тенісних м’ячиків (їх можуть замінити згорнуті в кулю чисті шкарпетки). Сушка спальника в машині з самого початку може привести до перегріву матеріалів, використовуйте делікатний режим сушки при невисокій температурі.ЯК ПРАТИ СПАЛЬНИЙ МІШОК

Фото взяте з сайту: 4sport.ua

Зберігання спального мішка:

Перед тим як прибрати на зберігання, спальний мішок необхідно як слід просушити і провітрити. Для цього розстебніть всі блискавки і розкладіть спальний мішок на сушилку або розвісьте на стільцях.

Пухові спальники, так само як і синтетичні, не можна зберігати в стислому вигляді. Між походами їх необхідно витягувати з компресійних мішків і зберігати або в розправленому вигляді, або акуратно складеному у вільному мішку з бавовняної тканини або в сітці (не накриваючи зверху стопкою одягу).

Спальний мішок можна повісити на вішалку в шафі або прибрати під диван або ліжко в ящик. Це правило зберігання дозволить зберегти теплоізоляційні властивості вашого спальника. В іншому випадку, перебуваючи в стані компресії, наповнювач злежується і втрачає здатність до відновлення.

Варто відзначити, що прання спального мішка в домашніх умовах досить клопітке заняття, так що розгляньте варіант звернення в професійні чистки.Дякуємо за прочитану статтю. Тепер ви маєте знати як прати спальний мішок.

 

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Коментаря

  • Два роки використовую свій спальний мішок і ще жодного разу не доводилось його прати. Але дуже дякую за інформаційну статтю. Дуже корисана інформація на майбутнє

  • Дуже цікава і інформативна стаття. Дякую автору

Залишити коментар