Коли бачиш фотографію Заліщиків, відразу і не зрозумієш, що це за місце і де його шукати.

Один з райцентрів Тернопільщини нагадує невелику республіку на півострові, що омивається Дністром. З «сушею» Заліщики з’єднує невеликий перешийок — портал у великий світ.

Заліщики: трохи історії

заліщики фото

Заліщики фото

З назвою все просто, хоча існують дві версії його походження. Згідно з однією, перші поселенці жили «за лісом». За іншою, колись тут у заростей ліщини зупинялися відпочити купці, які прямували з Галича до Молдови, або назад. Перша згадка про поселення датується XIV століттям, 1 340-м роком, якщо бути точним. «Заліщиками» його стали називати навіть у другій половині XVI століття. Сучасного вигляду місце стало набувати за часів переходу під владу Станіслава Понятовського. В цей час місто отримало право проводити ярмарок 4 рази на рік. Заліщики отримали статус повітового міста, право мати власний герб і прапор, а також Магдебурзьке право.

Також читайте: Бакота — затоплена українська “Антлантида”

Заліщики: легенда

Коли імператор Франциск II подорожував Галичиною. Щоб більше сподобатися імператорові, тодішній власник маєтку Леон Антоній Бруницький зважився на хитрий і дещо ризикований крок: він наказав повністю переробити інтер’єр палацу, в точності скопіювавши вид кімнат імператорської резиденції у Відні. Так Бруницький отримав титул барона.

Що подивитися в Заліщиках

заліщики відпочинок

Заліщики відпочинок

  • До наших днів зберігся палац, побудований над Дністром ще в кінці XVIII століття. Колонада з’єднує палац з флігелем.
  • Тоді ж було закладено дендропарк. Сьогодні на території площею близько 5 га росте понад 40 видів чагарників і дерев. Серед реліктових зразків — тюльпанове дерево і гінкго білоба.
  • У 1864 році почалося будівництво греко-католицької церкви. Вона не була знищена за часів СРСР, однак іконостас роботи місцевого майстра Йосипа Нича не зберігся до наших днів.
  • На ринковій площі розташувався колишні Народний дім і будинок польського товариства «Сокіл» — цікаві архітектурні пам’ятники.

ТОП-3 готелів в Заліщиках

Розважально-відпочинковий комплекс “Роксоланочка”

В готелі розміщено 25 номерів які можуть вмістити до 60 туристів.

Ціни: від 200 грн.

Адреса: вулиця Степана Бандери, Заліщики, Тернопільська область, 48604

Телефон: 03554 21303

Офіційний сайт готелю: http://www.roksolanochka.com

Комплекс «МішиН-СіТі»

До ваших послуг:

  • 11 номерів люкс-двомісні;
  • 3 номери vip класу-двомісні;
  • 7 котеджів-чотирьохмісних.

Ціни: від 400 грн.

Адреса: вулиця Національного відродження, 22, Добрівляни, Тернопільська область

Телефон: 03554 43431

Офіційний сайт готелю: http://mishyn-city.com.ua

Готель «У парку»

Невеликий готель знаходиться на території зеленого парку. Гостям запропоновано чотири комфортних номери, оснащених всіма необхідними меблями, телевізором і санвузлом з душем.

Адреса: Тернопільська область, Заліщики, вулиця Бандери 123-А

Телефон: 03554 41375

Ціни уточнюйте в адміністрації.

Зелений туризм в Заліщиках

На іншому березі Дністра, звідки відкривається чудовий вид на місто, любителі активного відпочинку влітку часто розбивають кемпінги, ставлять намети і залишаються тут на кілька днів. Можна рибалити, купатися, засмагати.

Колись, ще з часів польського правління, Заліщики були популярним курортним містом. Однак після трагедії на ЧАЕС воно увійшло в список територій, розташованих в зоні ураження. Екологи стверджують, що сьогодні рівень радіації знаходиться в межах норми. Однак «чорнобильський статус» буде ще довго присвоєний місту, так як він дає чимало пільг його жителям.

Також читайте: Хотинська фортеця – опис Хотинської фортеці

Як доїхати?

Заліщики розташовані в 125 кілометрах від Тернополя, в 80 кілометрах від Кам’янця-Подільського і за 2 години їзди поїздом від Чернівців. Доїхати сюди з Києва можна потягом, який йде в Рахів. Приїжджає він правда приблизно о 4 ранку, але такі дрібниці ніколи не заважають шукачам пригод.

Незвичайний вид на Заліщики відкривається з протилежного берега, а саме з села Хрещатик. Сюди можна доїхати маршрутним таксі або просто дійти пішки, перейшовши міст.

Заліщики: карта

Відео про Заліщики

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар