Тунель кохання в Клевані загадкове і неоднозначне місце. Одні кажуть, що це місце утворила природа і людина до цього немає ніякого відношення. Інші переконані в тому, що раніше сюди звозили військову техніку у великих кількостях. Для того щоб цей процес не попадався на очі місцевим були висаджені дерева які згодом утворили такий тунель.

Тунель кохання Клевані — загальна інформація

Тунель кохання

Тунель кохання

 • Точну дату утворення тунелю кохання ніхто не знає. Власне, не знають і про те як саме він утворився. Існує дві версії появи тунелю:
  • Раніше тут була залізниця яка активно використовувалась. Згодом цю гілку закинули, а поруч побудували нову залізничну розв’язку. Про це місце почали забувати, але раптом природнім шляхом дерева обросли колію і стали нагадувати тунель. Про це місце дізнавалося все більше людей і зараз тут завжди повно туристів;
  • Інша версія розповідає про те, що ніякого природного дива не було. Тунель було висаджено під час того як сюди звозили військову техніку з усієї Європи. Ці склади збереглися досі. Якщо пройти трохи вглиб тунелю, то можна побачити стежку яка підведе до гарно захищеного паркану. За цим парканом зберігається велика кількість законсервованої техніки.
 • Сьогодні до тунелю кохання організовують туристичні тури. Дуже багато пропозицій з Києва і Львова;
 • Багато фотостудій пропонують фотосесію з коханою людиною саме в цьому місці;
 • Останнім часом тунель кохання має таку саму популярність як і гора Говерла.
 • За 2016-2017 рік кількість туристів з Польщі та Білорусії зросла на 78%.

Тунель кохання зимою

Взимку туристів майже немає. Сюди їдуть тільки справжні відчайдухи. Мусимо сказати, що в зимовий період тунель виглядає зовсім по іншому. Голі дерева не такі вже і привабливі, але все ж це особливе навіть взимку.

Також читайте: Куди поїхати на 8 березня: 7 ідей від мандрівників

В світі не так багато місць де можна дивитись на залізницю укутану деревами яка йде в безкінечний, заболочений ліс.

 • Чи варто відвідувати тунель кохання зимою?
Тунель кохання зимою

Тунель кохання зимою

 

Це досить особисте питання. Не кожному подобається в холодну пору року кудись їхати щоб побачити засніжену залізницю укутану деревами. Але якщо ви сюди приїдете то відразу зрозумієте, що тунель зовсім не такий як влітку. В цю пору року його вигляд особливий. Залізницю не завжди видно, мертві дерева утворюють тунель в якому не видно кінця. Взимку ви не зустрінете туристів і це місце буде належати тільки вам.

Цікаві факти про тунель кохання

 • Існує повір’я, що закохані в цьому місці можуть загади будь яке бажання. У разі якщо їхня любов справжня воно обов’язково збудеться;
 • Цікаво те, що більшість туристів які тут побували залишаються задоволені. Навіть скептики які до кінця думали, що це чергове розпіарене місце після відвідування тунелю змінюють свою думку;
 • Найбільшу красу тунель отримує на початку осені. В цей період листя ще багато і воно переливається всіма можливими кольорами;
Тунель кохання

Тунель кохання

 • Всі туристи які тут побували скаржаться на комарів які особливо агресивні навесні і на початку літа. Плануючи поїздку не забудьте взяти з собою засіб від комарів;
 • Відомі світові бренди знімали свою рекламу в тунелі кохання

Що ще подивитись в Клевані

 • Благовіщенський костел — зведений Єжи Чарторийським. У радянський період храм був закритий, будівля сильно постаріла. Зараз Благовіщенський костел повернуто католикам, йде реставрація.
 • Церква Різдва Христового в Клевані — Збудована 1777 року. В 20 столітті церква сильно постраждала після першої і другої світової війни. Відновили її вже під час Незалежної України. Церква має цікаву архітектуру.
 • Клеванський замок — входить до списку 100 найкращих замків і фортець України.

Тунель кохання: як доїхати

Всі шляхи до тунелю кохання починаються з Рівного. Найкраще їхати маршруткою яка відправляється через кожні 15 хв. з Рівного біля залізничного вокзалу. Ще можна їхати електричкою “Здолбунів — Клевань” відправляється з Рівного о 8:53, 15:13, 17:30.

Тунель кохання: карта

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар