Острозький замок , гордо підноситься на двадцятиметровому пагорбі в старовинному містечку Острог недалеко від Рівного , вважається знаковим зразком фортифікаційного мистецтва України і визнаний одним з найцікавіших історикоархітектурних пам’яток Волині.

Замок князів Острозьких

Острозький замок

Замковий комплекс був зведений в XIV столітті на місці давньоруського городища, зруйнованого монголотатарами в 1241 році, і протягом більш ніж трьох століть служив резиденцією князів Острозькихнайбагатших і найвпливовіших магнатів, що володіли значними земельними угіддями на території сучасної України.

Замок, що складався з кам’яних і дерев’яних споруд, був добре укріплений: з двох сторін його захищав крутий обрив, з двох іншихглибокий рів, виритий на місці колишнього яру. Протягом своєї багатовікової історії Острозький замок неодноразово перебудовувався і модернізувався. До наших днів збереглися дві вежіКам’яна і Кругла, Богоявленський собор з надбрамної дзвіницею і фрагменти оборонних стін.Найдавнішою спорудою замкового комплексу є Кам’яна вежа, зведена у другій половині XIV століття в південносхідній частині пагорба. Триярусна з мурованими стінами завтовшки майже три метри, спочатку вона будувалася як донжон і одночасно виконувала дві функції: житлову і оборонну. Нижній ярус служив для зберігання запасів продовольства і питної води, а на двох верхніх, перебудованих в XIXXX століттях, розташовувалися невеликі затишні кімнати.

Сьогодні в приміщеннях Кам’яної вежі знаходиться експозиція Острозького краєзнавчого музею з безліччю цікавих експонатів, серед яких археологічні артефакти, меблі княжих часів, зборів живопису та іконопису, порцеляни та фаянсу. Перлина музейної колекціїзнаменита Острозька Біблія, видана в 1681 році першодрукарем Іваном Федоровим.

Острозький замок

Недалеко від Кам’яної стоїть Нова, або, як її ще називають, Кругла вежа, складена з каменю і цегли. Вона теж має три яруси, останній з яких, є лінією бійниць, прикрашають фігурні зубці. Завдяки цій особливості Круглу вежу вважають гідним зразком української ренесансної архітектури.

У комплекс Острозького замку входить і витончена Богоявленська церква, побудована в XVXVI столітті. Вона була частиною фортифікаційної системи замку: північна стіна собору, що примикала до оборонних мурів комплексу, була ущільнена і мала товщину майже три метри, в ній з’явилися бійниці і широкий виступ для вартових.

Протягом майже двохсот років Богоявленська церква простояла в розрусі і запустіннітільки в кінці XIX століття її реконструювали. В результаті перебудови будівля втратила свої оригінальні ренесансноготичні риси і набула форми, характерної для давньоруського зодчества. Трохи пізніше поряд з храмом з’явилася надбрамна дзвіниця, яка сьогодні також є частиною замкового комплексу.

Острозький замок

Острозький замок – легенда

Як і будьякий старовинний замок, Острозький овіяний сонмом легенд. Одна з них пов’язана з княжною Гальшкою Острозькою, яка свого часу була відома найкрасивішою, розумною і благородної нареченою Східної Європи. Її дядько, ВасильКостянтин, проти волі дівчини видав її заміж за свого родичамогутнього магната, який обіймав державну посаду у Великому князівстві Литовському.

Під час вінчання, яке відбувалося в Богоявленської церкви, раптово піднявся ураганпочали тривожно дзвонити дзвони, свічки і лампадки погасли. Проводив обряд священик, побачивши в цьому недобрий знак, хотів перервати церемонію, проте князь ВасильКостянтин наполіг на продовженні. Ставши дружиною нелюба, тієї ж ночі Гальшка кинулася вниз з балкона замку, але не розбилася. Її підхопив вітер і поніс на своїх крилах.Острозький замок – графік роботи

ПонеділокЗачинено
Вівторок9:45–17:15
Середа9:45–17:15
Четверг9:45–17:15
П’ятниця9:45–16:00
Субота9:45–17:15
Неділя9:45–17:15

Як дістатися

З автовокзалу Рівне в Острог регулярно відправляються рейсові автобуси та маршрутні таксі.

Відео: ОСТРОЗЬКИЙ ЗАМОК – Замок князів Острозьких

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Коментаря

  • Так сталося, що Острозький замок був першим замком який я відвідав. Тут дуже гарно і добиратись легко. Рекомендую всім. Чудове місце щоб провести вихідні

  • Колись це була фортеця, а а зараз одна з туристичних точок України. Як час всі змінює….

  • Одного разу, я поїхав сюди з сім’єю. Знаєте, для мене це місце чимось особливе. Я не можу цього пояснити, але сюди кожного разу хочеться повертатися. Я багато мандрую і був в багатьох місцях, але вони не мають на мене такого впливу як цей замок. Скоріш за все це правда, що у кожної людини є своє місце на землі. Їй там добре і безтурботно. У мене це місце Острозький замок.

Залишити коментар