Як часто потрібно займатися бігом?

«Займатися потрібно регулярно – три-чотири рази на тиждень, щоб бути у гарній формі та тримати себе в тонусі. Якщо ви в суботу для себе пробігли 10 кілометрів і думаєте, що займаєтеся спортом, – ви помиляєтеся. Оптимальний час тренування – 45-50 хвилин. І це тільки сама бігова фаза».

Як правильно тренуватися?

 як правильно бігати

 • «Тренування – це не тільки біг. Потрібно тренуватися в режимі реального часу. Головне – здоров’я, нічого важливішого його немає. Потрібно співвіднести всі свої активності – тренажерний зал, басейн, біг і все інше. Якщо ви займаєтеся бігом, то у вас повинна бути поетапна робота.
 • Всього існує п’ять блоків тренування: розминка, біг, заминка, ЗФП (загальна фізична підготовка). Середня людина робить тільки два з п’яти. Люди намагаються відразу з під’їзду вибігти, набрати обертів, потім забігти в під’їзд, зайти додому і впасти на килим. Це провокує багато проблем в плані травм ».

Щоб почати бігти, потрібно тренуватися в такому порядку:


 • Легка розминка, яка розігріє наші суглоби, це займає пару хвилин.
 • Легкий біг – 15-20 хвилин. Ми біжимо легко, пульс до 145 ударів, тобто можна без задишки розмовляти зі співрозмовником.
 • Розтяжка дозволить підготувати наші м’язи до основної частини роботи і скоротити травматизм.
 • Комплекс спецбігових вправ: біг з високим підніманням стегна.
 • Додаткова розминка.
 • Основна частина тренування – власне біг.
 • Загальна фізична підготовка. Щоб тримати м’язи в тонусі, потрібно в першу чергу робити вправи на черевний прес і спину. Якщо спина слабка, ми втомлюємося і не справляємося з навантаженням. А забіг може тривати і годину, і дві. У цьому випадку ми нахиляється вперед і не можемо утримувати корпус у вертикальному положенні, тоді таз йде назад. Ще робимо присідання, потім знову робимо розтяжку для відновлення м’язів.

Чому потрібно звертати увагу на пульс

Пульс під час бігу

 • «Бігти потрібно з пульсоміром. І обов’язково звертати на нього увагу. Пульс повинен бути 140-145 ударів в хвилину. На першому тренуванні біжимо два кола, знаходимо пульс. Якщо він 145 ударів і нижче – йдемо в одну сторону. Якщо 145 і вище – в іншу. На пульсі 150 людина бігти не повинна, треба просто йти кроком. Якщо сьогодні ви не можете бігти, то просто йдіть кроком. Ви маєте зрозуміти, що іноді потрібно йти кроком, а не бути як всі і відразу бігти.
 • Якщо ви будете завжди тренуватися на високому пульсі – це погано. Можливо, поки вам просто не потрібно бігати, потрібно ходити кроком, але це тимчасово. Ваше серце швидко накачається, і ви побіжите».

Також читайте: ХАРЧУВАННЯ В ПОХОДІ – Поради від туристів

В якому одязі бігати?

 • «Екіпірування – дуже важлива річ. Не бігайте в бавовняному, тому що х/б вбирає в себе вологу і перетворюється в ганчірку, і ви біжите в поту. Екіпірування завжди повинно відповідати погоді.
 • Бігаємо в тайтсах (різновид тренувальних штанів) або в шортах. Ні в якому разі не бігайте в спортивних штанях. Вранці бігайте у вітровках. Вітровка не пропускає вітер. Не надягайте капюшон. Дуже важливо бігати в кепці, яка збирає піт, тоді він не капає на очі. Кепка повинна бути спеціальна, без обідка. Не можна бігати в кедах і кросівках на товстій підошві».

Яка техніка бігу буває?

Техніка бігу

«Існує три види постановки стопи при бігу. Перша – спринтерська – припускає біг на носках, не торкаючись п’ятами землі (так бігають на відстань 100-400 метрів). Друга, класична техніка бігу, – перекатом з п’яти на носок, коли на поверхню ставиться спочатку п’ята. Так бігає 90 відсотків спортсменів. Третя – з постановкою на всю довжину стопи».

Чим займатися, крім бігу?

«Є чотири види спорту, які розвивають ваш організм з точки зору серцево-судинної системи – плавання, біг, лижі, велосипед. Потрібно постійно займатися одним з них до кінця життя. Або міксувати їх. Тому треба вибрати орієнтир, наприклад, бігати або плавати до 80 років. І тоді можна буде виключити мазохізм і тренування через силу. Навіщо мені травмуватися зараз, якщо я хочу бігати до старості?»

Не потрібно бути професійним спортсменом“Іноді любителі починають приймати на себе амбіції професіоналів. Це група ризику – вони вже достатньо підготовлені, думають, що на багато здатні.”

Існує величезна різниця між професійним і аматорським бігом. Професіонали вранці бігають, вдень їдять і сплять, потім увечері знову бігають. А у любителів є робота – приблизно з 8 ранку до 18 вечора, тому вони не повинні тренуватися як професіонали. І то, як тренуються круті спортсмени, вас хвилювати не повинно.

Не можна впадати в крайнощі. Досягати мети ціною свого здоров’я невірно. Любителі повинні залишатися любителями .

ВІДЕО: ЯК ПРАВИЛЬНО БІГАТИ – Займаємось спортом правильно

 

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Коментаря

 • Основне – це бігайте в задоволення. Навіть якщо тренуєтесь перед марафоном, або забігом не перевантажуйте себе. Потім це вилізе боком

 • Люблю ввечері, після роботи пробігти кілометрів 10 з музичкою в наушниках.

 • Дякую за статтю. Почала бігати рік тому. Спочатку могла пробігти не більше 4 км, а зараз вже 13 пробігала. З часом все прийде, головне мати терпіння.

Залишити коментар