Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Карпати – перлина України, місце яке хочеться відвідувати, кожного разу підкорюючи нову вершину. Однією з таких вершин є гора Ребра. Її особливість – те, що вона є однією з найвищих гір у Карпатах і одночасно найнижчим карпатським двохтисячником. Взимку тут можна кататися на лижах, влітку – насолоджуватися чудовими краєвидами. Ребра розташована в центральній частині хребта Чарногора на межі між Закарпатською та Івано-Франкцівською областями.

ребра
Гора Ребра

Колись тут лежав кордон між Польщею та Чехословакією, про що й досі свідчать стовпці, рештки колючого дроту та окопи. Висота гори складає 2001 метр над рівнем моря, а на схилах її росте безліч рослин, занесених до Червоної книги України, наприклад сосна кедрова, ломикамінь моховидний.

Опис гори Ребра

Гора має саме таку назву з двох причин: ландшафт гори нагадує людські ребра, а виступи на схилах схожі на ребра величезної зголоднілою твариною. Це робить гору Ребру неймовірно красивою на фото та картинах. Особливістю її також є неймовірний пейзаж, який відкривається з її вершини. Можна побачити багато інших гірських вершин, а також невеличкі озерця, які знаходяться під самою горою та ласкаво називаються “Очима неба”.

гора ребра
Гора Ребра

Про одне з цих озер, яке називається Несамовитим навіть існує легенда. Сховане від випадкового ока горами Ребра та Туркул, воно не має дна, а у вороб’їну ніч закипає. У озері цьому живе водний цар, який поверне будь-яку річ, що була втрачена на Карпатських схилах, а найдзвінкіші трембіти були вимочені саме у його воді.

Невеликий пагорб перед горою ділить долину на великий та малий котли, відвідавши які можна милуватися стрімкими схилами гори. Кажуть, що саме тут, у підніжжя гори Ребра, народився фільм “Тіні забутих предків”. Його режисер – Сергій Параджанов – надихнувся красою чарівною природи хребта Чарногора та отримав натхнення для створення свого фільму.

Похід на гору Ребра

маршрут на гору ребра
Гора Ребра

Походи до гори Ребри та й загалом по хребту Чарногору – одна з найпопулярніших мандрівок, яка залишає в захваті як простого школяра, так і народного депутата. Багато туристичних агентств водять походи на гору Ребра. Зазвичай такі походи починаються у квітні та закінчуються в жовтні, але знаходяться туристи-екстримали, які надають перевагу зимовим походам, які є досить небезпечними, проте точно запам’ятаються на все життя.

За весь час походів були сформовані туристичні стежки:

  1. По червоному маркеру пролягає стежка з гори Бребенескул. Час ходьби маршрутом дорівнює приблизно одній годині.
  2. По зеленому маркеру можна пройти з села Бистрець – найближчого до Ребри населеного пункту – через залишки туристичного притулку до стовпця “Під Ребрами”, а далі – по червоному маркеру. Час подорожі складатиме близько 6 годин.
  3. По жовтому маркеру шлях лежить від навчально-спортивної бази “Заросляк” до озера Несамовите, звідти – по червоному маркеру. Час подорожі складатиме 4 години.
  4. По синьому маркеру пролягає шлях від Говерли до підніжжя гори Туркул і по червоному маркеру. Час ходьби складає приблизно 4-4,5 години.

Дістатися до гори Ребра можна від села Бистрець. Цей шлях можна подолати пішки та на автомобілі. Брати до уваги слід і те, що на горі та поблизу неї відсутні готелі, кафе, ресторани, тож до подорожі необхідно завчасно підготуватися.

Де зупинитися?

ребра
Гора Ребра

Що стосується тих мандрівників, які хочуть відвідати не одну гору вершину, а дослідити весь хребет, то вони можуть зупинитися у готелях та садибах, які в достатній кількості є на відносно невеликій відстані. Основна їх маса знаходиться у Ворохті: готель “Десятка” біля КПП Говерлянського, садиби “Сосновий двір“, “Три гори”, “Під явором“. Залишитися можна також на навчально-спортивній базі “Заросляк”, яка знаходиться всього в 5 кілометрах від підніжжя гори Ребра.

Похід на гору Ребра – це те, що варто спробувати кожному. Час, проведений серед Карпатських гір, неймовірних краєвидів української природи точно запам’ятається на все життя та не залишить байдужим найдосвідченішого мандрівника. Саме тут хочеться вірити в казки та легенди, які нібито оживають серед озер, гірських вершин і урочищ.

Гора Ребра на фото

Відео про гору Ребра

1 Comment

  • Trackback: Гора Сивуля: мальовничий похід Ґорґанами — Мандруй Україною з нами!

Leave a Comment

0.0/5

Віримо в мирні подорожі і ЗСУ

В цей непростий час просимо підтримати фонд «Повернись живим»
Це зараз важливіше.
close-link