Чорногора — є найвищим гірським масивом в Українських Карпатах. Довжина Чорногірського хребта сягає близько 40 кілометрів. Розташований між річками Біла Тиса, Чорна Тиса та Чорного Черемошу.

Чорногірський хребет — чим він унікальний

Чорногірський масив є дуже крутосхилим. На вершинах хребта подекуди зустрічаються вулканічні породи. Чорногора має виражений альпійський рельєф. В зимовий період тут досить спостерігається сходження лавин. Туристам які не мають достатнього досвіду не рекомендується підніматись у високогір’я без гіда, або провідника.

Саму тут знаходиться найвища вершина Українських Карпат — гора Говерла. Кожного року сюди прямують тисячі туристів, на вихідні можна спостерігати живий неперервний ланцюг з бажаючих побувати на вершині.

Окрім Говерли, Чорногора славиться тим, що на ній розташовані 6 вершин які мають висоту більше 2000 метрів.

 • Говерла — висота 2061 м.
 • Бребенескул — сягає 2032 м.
 • Піп-Іван (Чорна гора) — 2022 м.
 • Петрос — 2020 м.
 • Гутин-Томнатик — 2016 м.
 • Ребра — 2001 м.

Кожен турист який тут побував знає про чудові краєвиди. Більшість прагне ще сюди повернутись, а для декого відвідування цієї місцини стало традицією.

Похід Чорногірським Хребтом — всі нюанси та небезпеки

чорногора

На жаль кожного року тут стаються нещасні випадки через які помирають люди. Найчастіше це трапляється взимку під час сходження лавин, але небезпека може чекати в будь яку пору року.

Якщо ви ніколи не були в горах, але хочете відвідати Чорногірський масив, то рекомендуємо звернутись туристичних гідів, або провідників які надають ці послуги.

Якщо ж ви вирішили йти самотужки, то обов’язково ознайомтесь з нашими рекомендаціями які допоможуть вижити в критичній ситуації:

 1. Обов’язково зареєструйтесь на посту рятівників які є на підходах до підйому на Чорногору. Запишіть та запам’ятайте їхні телефони.
 2. Гарно продумайте свій маршрут. Дуже рекомендуємо взяти з собою GPS навігатор. Також, потренуйтесь визначати свої координати, бо перше, що спитають рятівники це де ви знаходитесь. Вони чекатимуть на конкретні цифри.
 3. При плануванні свого маршруту врахуйте, що ваша швидкість на хребті буде приблизно 1.5 кілометри на годину.
 4. В туман йдіть тільки по навігатору. Є не мало випадків коли люди які знають ці гори як свої 5 пальців губились через погану видимість.
 5. Слідкуйте за станом батареї на телефоні. Не допускайте того щоб вона повністю сіла. Хоча би один телефон має бути на зв’язку.
 6. Може бути таке, що ви загубились, зв’язку немає, навігатор сів, або не працює. В такому випадку шукайте русло річки. На Чорногорі їх багато. Потім йдіть вниз по течії. Рано чи пізно ви вийдете до людей, головне не зупиняйтесь і не панікуйте як би важко вам не було. Прості йдіть, або повзіть. У випадку якщо доведеться ночувати, то знайдіть таке місце де вам буде затишно. А взагалі без намету краще не виходити.
 7. Ретельно продумайте спорядження яке ви з собою візьмете. Не беріть дуже багато речей. Про це буде окрема стаття.

Дуже просимо не нехтувати цими порадами. Ці прості речі можуть врятувати ваше життя.

Карта Чорногірського Хребта

Чорногора маршрут — траверс Чорногірського масиву

чорногора маршрут

Чорногора маршрут

Відео Чорногірського хребта:

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар