На озеро приїжджає з кожним роком все більше відпочиваючих. В Одеській області є ще одне місце для гордості — озеро Ялпуг. Воно вважається найбільшим в Україні і другим за розміром в Європі.

Ялпуг займає територію відразу трьох районів — Болградського, Ізмаїльського і Ренійського. Довжина озера становить 39 км, ширина до 15 км. При цьому Ялпуг не відрізняється особливою глибиною, максимальна становить 5,5 м.

ЯЛПУГ

Озеро Ялпуг

Сьогодні озеро живиться за рахунок водообміну з озером Кугурлуй, а також завдяки річках Ялпуг і Карасулак.

Що подивитись на озері Ялпуг

  • Природа на Ялпуг дуже багата. Через мальовничість пейзажів тут постійно є туристи. При цьому на берегах озера розкинулось місто Болград. Його жителі кажуть, що краса озера зачарувала навіть російського письменника Олександра Пушкіна, коли той подорожував до Одеси.
  • Люди також оберігають старовинний дуб, який росте недалеко від озера. За словами місцевих, його посадив Пушкін в пам’ять про себе.
  • Окремо варто згадати про Болграді. Цей районних центр знаходиться в декількох кілометрах від державного кордону з Молдовою. Місто відоме ще задовго до появи Київської Русі. Сьогодні Болград славиться своїми виноградниками і унікальною архітектурою. Зокрема, в центрі розташований збудований в дусі класицизму величний Спасо-Преображенський собор, закладений ще в 1820 році. Крім того, на околиці Болграда можна побачити Мавзолей Інзова — цвинтарна церква-ротонда далекого 1844 року.
  • Також відвідайте Свято-Миколаївську церкву, яку збудували з каменю-ракушняку на ринковій площі в 1881 році. Цей об’єкт є пам’яткою національного значення.
  • Також під час відвідування Ялпуга варто звернути увагу на багату природу. В озері водиться величезна кількість риби. Тут ловлять карасів, лящів, сомів і раків.

Вода на озері Ялпуг

Окремо варто згадати про воду. З кожним роком вона стає чистішим, так як раніше на її якість дуже впливала Молдова, аграрії якої використовували добрива.

Також читайте: ОЗЕРО СИНЕВИР – Найкрасивіше озеро України

Сьогодні ситуація нормалізувалася і багато туристів з усієї України поспішають сюди на відпочинок, подивитися на природу півдня Одеської області і насолодитися риболовлею.

Ялпуг на карті

Як доїхати до озера Ялпуг

Озеро знаходиться неподалік Болграду. Найкраще їхати з Одеси. З відти кожен день курсують рейсові автобуси Одеса — Болград. Точний розклад краще уточнити завчасно.

Відео

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар