Щоб побачити пустелю своїми очима, немає потреби їхати в Сахару або Гобі — в Херсонській області можна відвідати найбільшу пустелю в Європі, загальною площею 200 тис. Га.

Днем піски тут прогріваються до 70 градусів за Цельсієм, а вночі досить свіжо. Амплітуда температурних коливань становить до 40 градусів. Бархани в Олешківських пісках досягають 12 м у висоту. Трапляються тут і характерні для пустель піщані бурі. У той же час, тут є оазиси, які дарують подорожньому відпочинок.

Цікаві факти про Олешківські піски

олешківські піски

Олешківські піски

  • Олешківська пустеля виникла там, де раніше пролягала русло Дніпра. Тисячі років води річки несли пісок і мул, в результаті грунт, що утворився був плодовитим. Однак стародавні люди випасали худобу, яка повністю знищила трав’яний покрив, який виявися нездатним до відновлення.
  • У XIX столітті люди зрозуміли, що пустеля захоплює все більші території. Для того щоб зупинити цей процес, і врятувати Причорномор’я від перетворення в пустелю, селяни насадили штучні ліси. Пізніше, в 1950 роки тут теж масово висаджували сади, ліси і виноградники. Таким чином пустеля перестала розширюватися. На сьогоднішній день ці ліси — найбільші рукотворні насадження в світі, що теж додає унікальності в тутешніх місцях.
  • Ще цікава Олешківська пустеля своїми озерами — невеликими найчистішими водоймищами з бірюзовою водою. Вода в озерах дуже смачна і відрізняється високим вмістом корисних мінералів. Постарілі озера перетворюються в болота. На глибині 400 м під пісками геологи виявили велике підземне прісноводне озеро.

Олешківська пустеля приваблює безліч туристів. Особливо полюбилася вона цінителям екстриму — де ще в Україні можна побачити бархани з крутими спусками і насолодиться катанням на квадроциклах по безкрайніх просторах пустелі. Місячні пейзажі і обпалюючий вітер, сліпуче сонце і прекрасні оазиси — все це зробить відвідування Олешківських Пісків незабутньою подорожжю.

Також читайте: ЯК ВИБРАТИ ПАЛАТКУ – Обираємо намет для походів

Хоча Олешківські піски і називають пустелею, це частково невірно. За температурі і обсягом опадів їх правильніше зарахувати до напівпустель. Проте умови тут такі, що влітку пісок з легкістю прогрівається до 75 градусів.

Бувають тут і піщані бурі, коли не видно, ні неба, ні сонця. Як і в будь-який пустелі, тут є безліч невеликих оазисів з сосен і беріз, які відкидають тінь. Але через відсутність вітру тут ще спекотніше, ніж на відкритих пісках.

Олешківські піски: як доїхати

олешківські піски

Олешківські піски

  1. Для початку варто доїхати до Херсона. Варіантів тут безліч. Найпростіше їхати з Києва. З нього постійно ходять автобуси, потяги, багато варіантів на сервісі BlaBlaCar.
  2. З Херсона варто сісти на автобус які їдуть в Реденск, або Великі Копані. Далі необхідно рухатись пішки на північ. Перш ніж ви потрапите до пустелі вам доведеться пройти декілька кілометрів по сосновому лісу, який захищає селища від пустельних бурь.
  3. Ще один непоганий варіант доїхати до пісків — власний автомобіль.

Олешківські піски: карта

Олешківські піски: відео

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар