Хотинська фортеця – опис

Чи подобаються вам, фортеці та замки? Чесно сказати раніше, мене не дуже приваблювали такі екскурсії, але час змінює переваги і погляди на навколишній світ.

Фортеця Хотин увійшла в  Сім чудес України. Її історичне минуле привертає величезну кількість туристів в Хотин. Адже це місце сто відсотків вразить кожного, і залишиться в пам’яті на все життя.

Місто Хотин

Місто Хотин

  • Не так давно місто відсвяткувало своє 1000-річчя. Перші згадки про нього датуються VI століттям. Становлення і максимальне розширення Хотина було розпочате за часів Київської Русі. Але після того як монголо-татари завоювали Русь, роль Хотина, як одного з найважливіших форпостів Галицько-Волинського князівства на південному заході значимо зросла.
  • Хотинськы землі, в зв’язку зі своїм розташуванням здавна вважалися ласим шматочком для багатьох, він був центром торгівлі, тому всі хотіли його “віджати”. Від цього і пішла назва  Хотин, від слова «хотіти» або «бажати». За своє існування його землі входили в десяток князівств і імперій.
  • Місто славиться своїм історичним минулим, про яке знаменує Хотинська фортеця. На її території не рідко проводять грандіозні лицарські турніри, реконструкції найбільш пам’ятних битв, середньовічні фестивалі, найпопулярнішим з яких є «Середньовічний Хотин».
  • У Хотинській фортеці були зняті безліч фільмів таких як: «Тарас Бульба», «Гадюка» «Русалочка», «Захар Беркут», Балада про доблесного лицаря Айвенго »та інші.

Cтановлення фортеці

Становлення фортеці Хотин

Це була найпотужніша оборонна споруда. Навіть дивно, що все починалося з непоказної дерев’яної споруди, яка захищала від набігів Хотинський землі. Спочатку її оточував земляний вал і глибокий рів, з часом, їх замінили високими потужними стінами, а ще пізніше артилерійськими бастіонами.

З роками фортеця забудовувалася, міцніла і росла. І зараз стоячи біля її стін, відчувається незвичайна міць і масштаби. Височенні стіни з бійницями і баштами. Стоячи поруч.І якщо зліва фортеця захищає п’ять потужних воріт, то справа її омиває річка Дністер, що служить ще одним щитом.

Найбільш значуща битва під Хотином

Битва під Хотином

Багато історичних подій пов’язаних з Хотинської фортецею, але найбільше запам’яталась і історично значимої була битва польського війська з турками. Це була  спроба султана Османа II поставити Польщу на коліна, завоювати Україну і ліквідувати козацтво. Не дивлячись на величезну перевагу турецького війська 300 тис. Воїнів проти 30 тис. Протягом 40 днів боїв Осман II не здобув жодної перемоги.

В польську армію, крім поляків увійшли українці, литовці, білоруси, яких об’єднувала Річ Посполита, не обійшлося і без найманців угорців і німців. Не дивлячись на численні втрати з обох сторін, турки, врешті-решт, здалися і підписали мирний договір з польськими та козацькими військами.

По ходу часу власники фортеці часто змінювалися. Споруда реконструювалася і розширювалась, її руйнували і знову відбудовували. Перебуваючи в складі Молдавського князівства, замковий двір розширювався і розділявся на дві частини: для командування і гарнізону. Між ними знаходиться палац коменданта, який відрізняється особливим оформленням стін і вікон, який, ми можемо бачити і зараз. Також на території фортеці є церква, колодязь і казарма.

Сторони
Річ ПосполитаОсманська імперія
Військо ЗапорозькеКримське ханство
Молдовське князівство
Волощина
Військові сили
32,5 тис. війська Речі Посполитої 41,5 тис. козаків240–300 тис.
Втрати
Військо Речі Посполитої: 5 000 убитими, пораненими, померлими від хвороб запорожці: 6 500 убитих, поранених, померлих від хвороб80 000 вбитими. Невідома кількість поранених, полонених та дезертирів

Невичерпні сльози

Гуляючи протоптаними стежками, спускаючись і піднімаючись по зелених пагорбах можна не помітити вологу пляму на стіні Хотинської фортеці . Реалісти можуть пояснити це вогкістю і згодом утворився грибк, а для тих, хто вірить в легенди, є інше пояснення.

Кажуть, в тому місці замурували молоду дівчину і її невичерпні сльози видно досі. Це жертва духам була принесена для того, щоб фортеця була непереможною, а воїни не мали страху перед ворогом.

Хотинська фортеця – пам’ятки на території

 

Пам'ятки Хотинської фортеці

На території Хотинської фортеці діє церква Олександра Невського, побудована 1835 році Михайлом Кутузовим, для російського гарнізону, який охороняв свої кордони поблизу Румунії. А також встановлено пам’ятник запорізькому гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному, який знаменує про перемогу над турецьким військом в битві під Хотином у 1621 році. Він зіграв величезне значення в перемозі над турками.

Опинитися біля такого середньовічного і історично значимого споруди це щось непідвладне ніякому опису.   

Як доїхати до Хотинської фортеці

  • Від автостанції №1 міста Хмельницький ходить автобус;
  • від Кам’янець-Подільського та Чернівців на маршрутці
  • Корисні поради (Фортеця Хотин. Одне з Семи чудес України)

Адреса:
Фортеця знаходиться в місті Хотин, Чернівецької області в 30-ти кілометрах від Кам’янця-Подільського. Вулиця  вул. Фортечна, 1-3

GPS координати:
48 ° 31’19”N, 26 ° 29’54”E

Час роботи:
9:00 до 18:00 без вихідних

Ціна:
Для дітей 7-14 років і студентів (при пред’явленні студ. Квитка) – 10 грн. Для дорослих 20 грн.

Поради:

  • Не забудьте фотоапарат
  • Гуляти по території і приміщеннями фортеці буде набагато приємніше, якщо взути зручне взуття.
  • Спасибі, що читаєте наш блог.

Відео: ХОТИНСЬКА ФОРТЕЦЯ – Опис Хотинської фортеці

Фото Хотинської фортеці:

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар