Почаївська лавра

Почаївська лавра має статус найбільшого храмового комплексу в Західній України. В Україні вона посіла друге місце поступаючись Києві-Печерській лаврі. Почаївська лавра дуже відома по всій Україні. Кожного року сюди прямують тисячі поломників з усього світу. Чим же вона така особлива?

Почаївська лавра — Історія

історія почаївської лаври

Історія Почаївської Лаври

 • Створення монастиря

Згідно записам монастир засновували ченці Києво-Печерської лаври. Вони рятувалися від татар в 1240 році. Назва храму була обрана в честь річки — Почайна. Ця річка була притокою Дніпра на місці якої знаходився їх монастир.

За легендою ченці сподобались Божій Матері. Вона вирішила їм віддячити і з’явилась на над скелею лишивши відбиток своєї стопи. Згодом з того відбитка почала текти цілюща вода. Людей які хотіли спробувати цю воду ставало все більше, з часом виникла потреба у створенні монастиря. Її побудували біля підніжжя гори (зараз на цьому місці стоїть капличка).

 • Почаївська лавра — центр духовного життя русі

З кожним роком кількість відвідувачів монастиря ставала більшою. І вже в 16 столітті храм став центром духовного життя на русі. 1957 року місцева поміщиця передає монастирю маєтки, великі земляні угіддя і неперевершений образ Божої Матері.

В період з 1713-1831 роки монастир був греко-католицьким. Був побудований Свято-Успенський храм. Згодом він став головний. Вже у 1833 році монастир отримав статус лаври.

 • В період радянського союзу

Період радянського союзу лавра переживала дуже тяжко. Фактично у монастиря забрали всі будівлі. Будинок нинішньої семинарії перетворився в музей атеїзму. Храм втратив багато цінностей та книг. Готель Почаївської лаври переобладнали у психіатричну лікарню.

 • За часів Незалежної України

Символічно те, що у 1990 році лавра відзначила своє 750-річчя з дня заснування. Вже 1997 року вона перейшла в статус ставропігії. Зараз храм підпорядковується Блаженнішому митрополиту Київського і всієї України Української Православної Церкви (Московського патріархату).

Почаївський монастир — проживання

почаївський монастир проживання

Почаївський монастир — проживання

Готель Почаївської лаври знаходиться на території монастиря. Ціни тут не високі, але і умови проживання поступаються звичайним готелям в Україні

Ціни на проживання:

НомериКількість місцьВартість
Зі зручностями на поверсі2100
3100
4120
5140
6140
7190
Зі зручностями в номері2160-200
3200-220
4250-400
5280-450
6300

Номери бронюються безкоштовно. Дзвонити можна з 9-16 за 10 діб до приїзду.

Телефони:

 • +380354661656
 • +380354662547

Почаївський монастир — як доїхати

З Києва прямо до монастиря регулярно їздять автобуси. Відправляються з залізничного вокзалу. Такоє зручно доїжджати від Тернополя, або станції Радивилів.

Джерело Святої Анни — цілюще озеро

джерело святої анни

Джерело Святої Анни

Джерело Святої Анни розташоване в селі Онишківці Рівненської області. Воно розташоване на території жіночого монастиря.

Озеро Святої Анни — трохи історії

 • 1853 року на території джерела було побудовано капличку.
 • Вже в 1887 біля джерела було зведено кам’яну стіну. Саме на ній була встановлена ікона Богородиці.
 • Під час першої світової війни стіну було розібрано для потреб військових. Під час того зник портрет Божої Матері
 • Нова каплиця була збудована в 1930. Під нею стояв арковий фундамент з якого і тікла цілюща вода. Але це тривало не довго. Вже у 1959 каплицю закрили, а джерело було засипано піском.
 • І тільки 1991 року джерело відновили і збудували невеликий басейн. З часом він наповнився водою. Того ж року звели невелику церкву Святої Анни.

Джерело Святої Анни — властивості і його особливість

озеро святої анни

Озеро Святої Анни

Зараз поруч з джерелом облаштували купальню. Її зручність полягає в тому, що зануритись можна як у загальний басейн так і окремі кабінки, які є як для чоловіків так і для жінок.

В церкві Святої Анни знаходяться дві чудотворні ікони: Божої Матері і Пресвятої Богородиці. Окрім цього як в храмі так і в басейні є чудові розписи, колодязь для освячення води. Майже вся територія вкладена бруківкою, а ще тут росте дуже багато чудових квітів.

Вода у джерелі містить багато срібла і кременю, вона прохолодна (близько 5 градусів за Цельсієм) і має приємний смак.

Погода у Почаєві

Почаївська лавра — фото

Почаївська лавра — відео

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар