Поляна, Закарпаття

Селище Поляна в Закарпатській області — це бальнеологічний курорт який здивує кожного гостя своїм кришталево чистим повітрям, мальовничим Карпатськими краєвидами, та цілющою водою.

На Закарпатті розташування мінеральних курортів продумано так, що їх дуже зручно відвідувати в рамках так званого турне по селам та містам.

Зі Львова, Києва, Одеси можна сісти на потяг який відвезе вас в районний центр — Сваляву. Хочете спробувати свалявську мінеральну воду? Тоді Вам варто сісти на автобус в Солочин.

Дорога не займе багато часу. В тому-ж Солочині є можливість покататись на лижах. В Солочині є джерело “Вовків-квас”. За словами місцевих в ньому найсмачніша вода в Карпатах.

Але не обмежуйтесь цим. Рекомендуємо вам рушити до селища “Поляна”. Воно знаходиться на відстані 4 км. Цю відстань легко подолати пішки милуючись мальовничими краєвидами Карпат.

Селище Поляна розташоване в долині, що оточена лісами. З села можна піднятися на «Вигорлат-Гутинський», «Полонинський хребет», або «Уклінський перевал». Незважаючи на те, що через Поляну проходить траса, тут все одно дуже чисте повітря. Вся справа в тому, що вантажні перевезення здійснюються іншою трасою.

Ще цікаво те, що “Поляна” є найстаршим діючим санаторієм на Закарпатті. На відпочинок сюди приїжджають вже більше 130 років.

Легенда села Поляна

село поляна

Колись сюди прийшов чоловік. До нього жодна жива істота не ступала на ці землі. Він почав господарювати.  Закупив овець і попросив сина щоб той пас їх на полонині. Поки хлопець справлявся з завданням батька, він освоїв трембіту.

Кажуть, що чути його було на 35 кілометрів. Трохи згодом батько з сином домовились: У випадку якщо опришки погонять овець, син вмить попередить про це трембітою.

Одного разу так і сталось. Опришки погнали худобу, батько почув звук трембіти, схопив сокиру і відправився на пошуки своєї худоби. Шукав по слідах. Пошуки не були короткими, батьку довелося не мало пройти, але він побачив загін опришків і своїх овець. Загін розбійників налічував 20 голів.Чоловік почав думати у затінку як здолати і забрати свою худобу назад.

Раптом він побачив стовбур поваленого бука. Батько зміг підняти бука на плечі, після чого кинув його на опришків під ноги, та порубав голови сокирою.

Бальнеологічний курорт в село Поляна

село поляна

Село Поляна

Сюди їдуть люди які мають проблеми з органами травлення. Якщо ви страждаєте на ерозії та гастрит, виразку шлунку, тут знають як вам допомогти. За словами працівників санаторія сюди приїжджають часто ті, хто переніс хірургічне втручання на органах травлення.

Незважаючи на те, що курорт призначений для доросли тут часто можна зустріти дітей. Місцеві води будуть корисні для будь якого віку. Особливе це місце тим, що санаторний відпочинок можна поєднати з активним.

Рекреаційний лісодендропарк — по ньому дуже гарно прогулюватись милуючись флорою. Окрім цього з “Поляни” починається туристичний маршрут на гору “Кичера”. З неї відкриваються неймовірні краєвиди на полонину Боржава, та Руну.

Лікарі санаторію рекомендують займатись подібними прогулянками. Вони сприяють зміцненню легень та серця. Навесні околиці Поляни вкриваються квітами, тож мандрівки стають ще більш особливими.

Гірськолижний відпочинок в Поляні

поляна

Поляна

Якщо вам пощастить відвідати санаторії Поляни взимку, то лікування легко можна поєднати з лижами. Є школа де навчають кататись. Гірськолижний комплекс має 4 траси.

  • 1 траса — має довжину 500 метрів
  • 2 траса — довжина 750 метрів
  • 3 траса — довжиною 400 метрів
  • 4 траса — 500 метрів з перепадом висот 100 метрів

Сумувати не доведеться:)

Погода в Поляні

Як доїхати до Поляни

Дорога не складає складнощів. З більшості великих Українських міст є потяг до Сваляви. Від Сваляви регулярно ходять маршрутки. Відстань — 10 км. Дорога не займе багато часу.

Поляна на Google Maps

Відео: Село поляна

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар