Озеро Синевир – наймальовничіше та найчистіше озеро в Україні, розташоване в самому центрі Карпат, в Національному парку Синевир. Влітку, два роки тому, я відвідала цей регіон і закохалась в красу природи, вічнозелених гір, соснових лісів, гірських річок, природних джерел та водоспадів. Українські традиції дивовижні, а люди, які живуть у Західній Україні, є найбільш привітними та дружніми у всьому світі.Однак це все недооцінюється. Можливо, моя подорож спонукатиме вас запланувати наступні свята в Карпатах. Тиждень, який я провела там, справді вражає.

Цього разу я з чоловіком вирішили дослідити цей регіон у листопаді та насолодитися кольором осені. Коли ми просто планували поїздку, ми навіть не могли уявити собі контрастності у кольорах дерев та ландшафтів, які ми побачимо там.

Озеро Синевир – одне з найчарівніших місць в Україні, яке ідеально підходить для єднання з мальовничою природою, відпочинку від гаджетів, інтернету і всього буденного, що нас оточує. В цій місцині доступ до Інтернету дуже обмежений.

Озеро Синевир

У перший день, коли ми приїхали, ми пройшли довгу прогулянку від готелю, де ми зупинилися, на озері. Влітку озеро було дуже широким. Береги були покриті кришталево чистою водою, яка відображала зелені гори навколо. Посеред був невеликий острів, туди ми дісталися за допомогою дерев’яного плота. Плавання та риболовля заборонена. Ці заходи необхідні для зберігання кришталевої чистоти озера.Але коли ми прийшли туди в перший день нашої подорожі в листопаді, озеро було дуже маленьким. Ми могли буквально ходити по поверхні, яка була покрита водою кілька місяців тому.

Озеро Синевир оточують сосни, стежки, які ведуть далі до лісу, малесенькі будиночки, які можна орендувати на барбекю чи пікнік.

Озеро Синевир

Озеро Синевир на фоні Карпатського лісу

Озеро Синевир

Лісова дорога біля озера СиневирОзеро Синевир

Будиночок біля озера Синевир

Озеро Синевир

Жовте листя в озері Синевир

Озеро Синевир

Озеро Синевир восени

Історія кохання

В Україні ми любимо легенди, вони є великою частиною нашої давньої культури. Назва озера виходить з дуже сумної історії про українських Ромео та Джульєтту на ім’я Син і Вір.

Давним-давно цим краєм володів багатий граф, і для нього працювали всі люди, які там жили. Його дружина загинула незабаром після того, як вона народила прекрасну дівчину, очі якої були кришталево синіми. Її звали Син. Вона виросла і стала красивою молодою жінкою. Одного разу вона гуляла в горах і зустріла молодого пастуха. Його звали Вір. Вони глибоко закохалися один в одного з першого погляду.

Батько дуже розгнівався, коли дізнався про них. Цей бідний пастух був ганьбою дворянській родині дівчини. Отже, граф заборонив їм бути разом. Але їх любов була надто сильною, і Син не послухалася батьківської волі. Граф наказав своїм слугам вбити бідного пастуха, і вони прив’язали до його ніг  великий камінь і зіштовхнули з вершини гори. Коли дівчина почула про смерть, вона почала плакати і зупинилася аж тоді, коли навколо було озеро сліз. З тих пір, озеро Синевир стало символом тих, хто глибоко закоханий один в одного.

Озеро Синевир

Одна з основних доріг біля озера Синевир

Озеро Синевир

Восени озеро Синевир просто неймовірне

Озеро Синевир

Прогулянка навколо озера Синевир

Бурі ведмеді

Коли ви їдете до Національного парку Синевир, обов’язково відвідайте реабілітаційний центр бурого ведмедя. Він був побудований для збереження зникаючих коричневих ведмедів, рятуванню їх від цирків та приватних колекцій. Деякі власники роблять ведмедів сліпими, розривають зуби. Інші не годують їх належним чином, тримають їх в маленьких клітках або навчають їх танцювати, змушуючи їх стояти на нагрітих металевих пластинах. Ідея цього реабілітаційного центру полягає в їх зціленні та позбування своєї звички бути близькими до людей. Ці ведмеді не виживуть у лісах. Вони завжди намагатимуться наблизитися до людей, тому що саме так вони живуть. Це призведе до небезпеки як ведмедям, так і людям.Люди мають зрозуміти, що тваринам не місце у цирках та приватних колекціях.

Озеро Синевир

Бурі ведмеді біля Озера Синевир

Пікнік на березі гірської річки

Ми зупинилися у будиночку в Синевирській Поляні. Це невелике село поруч із входом до Національного парку. На задньому дворі ми бачили гірську річку, яка тече з озера вниз по долині. Річка дрібна, але вода кристально чиста. Ми сиділи на березі, дихаючи холодним свіжим гірським повітрям, розпалили вогонь.

Всі дні, проведені нами в горах, були теплі і спокійні. Кілька днів тому пані Анна, жінка, яка піклується про будиночок, у якому ми жили, сказала, що вона відчула снігопад. Вона виросла в горах і навчилася розуміти природу і відчувати майбутні зміни в погоді. Вона була права. В останній день, здавалося, що настала холодна зима.

На березі річки ми готували камамбер і робили каву на вогні:)

Озеро Синевир на карті України

Як дістатись

Щоб приїхати сюди, потрібно їхати до Воловця.  А з нього можна взяти таксі або автобус. Будьте готові до повільної їзди через пошкоджені дороги.

Де зупинитись

На території Національного парку Синевир проблем з готелями немає. Для туристів тут є широкий вибір на різний гаманець. Але якщо ви їдете в сезон відпусток, то радимо завчасно забронювати номер, щоб потім не виникло непередбачених ситуацій.Відео: Озеро СИНЕВИР – Найкрасивіше озеро України

Фото: Вероніка Потоцька, Віталій Потоцький.

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Коментаря

  • Дуже гарні фото. Та і стаття гарно написана, такого в інтернеті зараз не багато. Дякую автору! Мені аж поїхати захотілось:)

  • Боже, вразили рядки про бурих ведмедів. Як люди можуть таке робити мені не вкладається в голову

    • Так, можете сміливо їхати взимку. Зараз там дуже гарно розвинута інфраструктура і розваги знайдуться в будь яку пору року. Але взимку краще на гірськолижні курорти поїхати:)

  • Озеро Синевир завжди манило мене своєю красою. Тут так гарно і затишно, а особливість цієї місцевості в тому, що озеро має завжди іншу форму.

Залишити коментар