Про Озеро Світязь

озеро світязь цікаві факти

Озеро Світязь має прозорість води до 8 метрів. Більшість дерматологів України пропонують своїм пацієнтам відпочинок в цьому місці. Вся справа в тому, що воно має високий вміст срібла. Це позитивно впливає на шкіру людини, а ще рани і подряпини загоюються значно швидше. Світязь — це найглибше озеро України. Найбільша глибина озера Світязь — 58 метрів

В цій статті ми розповімо все про озеро Світязь. Ви дізнаєтесь цікаві факти, легенду створення озера та його особливість. Можливо, після нашої статті вам захочеться відвідати це місце.

Озеро Світязь: цікаві факти

озеро світязь фото

  • Як ми вже зазначали вище, озеро має дуже чисту воду. Її прозорість сягає 8 метрів. Окрім цього вода дуже цілюща, місцеві не побоюються її пити. Вони кажуть, що після цієї води відчувають себе значно краще і менше томляться;
  • Якщо на озеро подивитись з квадрокоптера, то можна розгледіти мамонта, що відпочиває посеред лісу;
  • Раніше воду з озера возили до Польщі. Вона малу шалену популярність серед серед жінок. Вода дуже корисна для догляду за шкірою;
  • В Світязь не впадає жодна річка. Всю воду він отримує від джерел і опадів. Це дуже дивне явище як для природного озера.
  • Відпочинок на Світяза не гірше за європейські SPA курорти. Ви отримуєте ту саму кількість корисних речовин, тільки від природного походження.

Легенда про озеро Світязь

Князьправив містом під назвою Світязьселищемтоваришував з новогрудським князем МиндовгомЧерез деякий час на Новогрудок напали ворожі силиКнязь міста Сивітязь з дружиною поїхав виручати свого товариша Міндовгумісто лишилося без військаТут були лише старіжінки і діти.

Також читайте: Озеро Синевир – Найкрасивіше озеро України

Серед людей які лишились була красуня — дочка князя. Ворожі сили перемогли Міндвога і обидва війська були розбиті, вороги підійшли до Світязя. Саме в цей момент перед дочкою князя з’явився старий який сказав, що перетворить місто в озеро, а людей в квіти.

По троху місто зниклоа замість нього з’явилося озеро з квітамимісцеві їх називають «царями». З тих пір квіти щовесни розквітають на озері.

Це не єдина легенда. Насправі, їх дуже багато.

Глибина озера Світязь

глибина озера світязь

Як ми зазначали вище, озеро Світязь має максимальну глибину 58 метрів. Середня глибина трохи більша за 7 метрів. Це досить великий показник як для озера. Наприклад, максимальна глибина азовського моря складає 14 метрів. Озеро Світязь майже в 4.5 рази перевищує цю позначку.

Також читайте: Озеро Бребенескул – Найвище озеро в Україні

Де знаходиться озеро Світязь

Озеро знаходиться в Волинській області і є частиною Шатських озер. Неподалік проходить кордон з Білорусією і Польщею. Громадяни цих країн часто обирають відпочинок на цій водоймі. На карті нижче ви побачите точне місцезнаходження Світязя.

Температура води на Світязі

Верхня частина озера в теплу погоду нагрівається до 20 градусів. Приблично на либині від 7 метрів температура є сталою і складає 9 градусів за Цельсієм не залежно від пори року.  

Озеро Світязь фото

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар