Замок Паланок, або його ще називають Мукачівський замок. Розташований на горі в місті Мукачево. Споруду легко знайти, бо її видно здалеку. Будівля є головною візитною карткою міста Мукачево, до цього замку їдуть не тільки з України. Все частіше можна зустріти туристів з Угорщини та Польщі.

Навколо замку є чимало легенд, деякі з них ви зможете прочитати в нашій статті, деякі знають тільки місцеві і залюбки розкажуть вам біля цієї гарної споруди. Як не дивно, але замок гарно зберігся. Для України це рідкість, багато культурної спадщини постраждало під час радянської окупації та Другої світової війни.

Замок Паланок — легенда

замок паланок легенда

Замок Паланок легенда

Легенда починається з часів правління Колядовича. Якось звелів він людям копати колодязь. Оскільки замок стоїть на кам’яній горі до води потрібно було копати більше 80 метрів. Оскільки гора з каменю, то людям не вдалося викопати яму потрібної глибини. Люди дуже втомилися і був поламаний увесь інструмент.

Князь дуже розсердився і вирішив показати людям як потрібно працювати. Князь працював як міг, але викопати яму у нього не вийшло. Князь ще більше розізлився і сказав такі слова: “Та що ж це за камінь такий? А бодай його сам чорт копав”. Аж тут перед ним з’явився справжній чорт. Чорт вклав угоду з Князем. Він копає криницю, а князь дає йому гору золота, а якщо не дасть, то чорт забере князеву душу.

Також читайте: МУКАЧЕВО — місто вина та старовини

Чорт викопав криницю і став вимагати золото. На його вимоги князь тільки посміхнувся і повів його до гори біля замку. Показав маленький пагорб і поклав одну золоту монетку. Аж раптом вийшло сонце і чорт зник. З тих пір замок не боявся ворогів, бо маючи криницю він міг довго тримати облогу.

Криниця замку зберігає багато таємниць. Зараз в ній немає води, при очистці криниці виявили потаємні ходи, а на дні серед сміття багато людських кісток.

Замок Паланок — історія

замок паланок історія

Замок Паланок історія

Колишня резиденція Трансильванського князівства має надзвичайно багату історію. Тут підписувалися міжнародні документи, мирні договори, на його території проходили народні повстання. Будучи побудованим, ще в 1300-х роках, замок став справжнім пам’ятником історії. Він пережив незліченну кількість своїх господарів і мешканців, десятки штурмів і облог, плюс зберігся майже в ідеальному стані до наших днів.

Часи йшли і змінювалися правителі, і вже в 1789 році замок Паланок перетворили на в’язницю для політичних в’язнів, тому кам’яні стіни пам’ятають не малі муки, стогони і кров.

До речі, камера тортур, яку показують туристам, є і зараз в частині так званого Верхнього замку.

Де зупинись в Мукачеві

  • Готель «Червона гора»

Готель "Червона гора"

Готель розташований за межами міста Мукачеве. За рахунок цього його ціна дешевша за конкурентів. Оскільки місто не велике, то дістатися до будь якої точки не є проблемою. Більшість відвідувачів задоволені персоналом і умовами проживання.

Ціни за номер стартують від 400 грн. за добу

Забронювати номер

  • Найкращі квартири на Кирила та Мефодія

Найкращі квартири на Кирила та Мефодія

Найкращі квартири на Кирила та Мефодія

Найпопулярніші апартаменти в Мукачеві. До ваших послуг безкоштовний Wi-Fi, приватна автостоянка, номери для не курців, опалення, Інтернет. За словами відвідувачів тут найкраще співвідношення ціни й якості в Мукачеві.

Ціни за номер стартують від 600 грн. за добу

Забронювати номер

  • Апартаменти «Мукачеве Центр»

Апартаменти "Мукачеве Центр"

Апартаменти «Мукачеве Центр»

Найдорожчі апартаменти в Мукачеві. Цей готель для тих хто полюбляє розкішно відпочивати. Номера просторі, всі номера продумували кваліфіковані дизайнери, з вікон відкривається чудовий вид.

Ціни за номер стартують від 1260 грн. за добу

Забронювати номер

Замок Паланок фото

Відео про Замок Паланок

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар