Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гора Ґимба (Ґемба) є однією з найвищих вершин гірського масиву Полонина Боржава, який знаходиться в Українських Карпатах в Закарпатській області. Масив омивається річками Віча та Ріка. Ґимба розташована на кордоні Свалявського та Міжгірського районів. Неподалік гори знаходяться села Пилипець та Подобовець.

Походження назви

Гора Ґимба має форму рота або губ. На закарпатському діалекті слово рот звучить як «Ґимба, Ґемба, Ґємба, Ґямба». Звідси і назва гори.

Географія

гора гимба

Висота гори 1491 м над рівнем моря. Вершина має куполоподібну форму, вигнута пів колом. Буково-хвойні ліси вкривають підніжжя Ґимби, на схилах переважають гірські полонини. На вершині – широка полонина, яка нагадує альпійські луки. Часто трапляються низькорослі кущі чорниці та брусниці.

На північному схилі знаходиться відомий в Україні водоспад Шипіт – гідрологічна природна пам’ятка місцевого значення. Водоспад розташований в ущелині ріки Пилипець в Міжгірському районі. Шипіт знаходиться на висоті 744 м над рівнем моря, має висоту 14 м, температура води не піднімається вище 8 градусів. Водоспад складається з 5 каскадів, які стають особливо бурхливими та повноводними під час танення снігів та після затяжних дощів. Шипіт оточує густий буково-смерековий ліс.

Туристичні маршрути курорту Пилипець

гора гимба

Популярний пішохідний маршрут на гору Ґимба називається «Вершинами Боржова», який розпочинається в смт. Воловець і проходить аж до Міжгір’я. Ґимба є одним із пунктів на даному маршруті.

Керівник Асоціації сприяння туризму «Шипот» Сергій Грига розробив безпечні піші маршрути для туристів:

  • «Схили гори Ґимба»;
  • «До водоспаду Шипіт»;
  • «До гори Ряпецька».

Маршрут на гору Ґимба триває 6-7 годин, його протяжність – 12 км. Його можна поділити на дві частини. Першу частину шляху рекомендовано подолати на підйомнику, другу – пройти пішки. Підйомник на Ґембу має довжину 1650 м, працює у всі пори року. Взимку його активно використовують сноубордисти і лижники,влітку – піші мандрівники і велосипедисти.

Ціна на підйомник на гору Ґимба – 70 грн в одну сторону, підйом в обидва боки – 120 грн. За інвентар потрібно додатково доплачувати. Існують також спеціальні пропозиції для багаторазового користування підйомником та абонемент на декілька годин.

У найвищій точці підйомника знаходиться затишне кафе «Чайовня», де можна посмакувати філіжанкою запашної кави, завареної у турці, або чашечкою вітамінного карпатського чаю. Неподалік знаходиться невеликий ресторан, де подають смачну домашню їжу. Є кілька магазинчиків, де можна придбати сувеніри на пам’ять та теплі вовняні речі.

Маршрут до водоспаду з села Пилипець триває 1-2 години, його протяжність – 3,5 км. В Пилипці варто відвідати старовинну дерев’яну церкву Різдва Богородиці, яка була побудована ще у XVIII ст. Пізніше церква була реконструйована. Біля церкви знаходиться древня верховинська дзвіниця, яка складається з двох ярусів. Працює музей дерев’яних церков.

Маршрут на гору Ряпецька, яка розташована на висоті 1210 м над рівнем моря, триває 5-6 годин, його протяжність – 11 км. Поряд знаходиться гора Великий або Високий Верх. Туристам – початківцям варто починати підкорювати гірські вершини саме з цього найпростішого маршруту.

Туристам-початківцям варто звернути увагу, що на вершинах гір, вкритих полонинами, часто дме сильний вітер, до цього потрібно підготуватися заздалегідь.

Гора Ґимба: готелі та хостели

гора гимба ціни на підйомник

Кожен мандрівник може вибрати місце для ночівлі та відпочинку, виходячи з власних можливостей та уподобань. Список готелів, розташованих поблизу гори Ґимба:

У готелях, зазвичай, є парковка для автомобілів, басейни, джакузі, спа- та фітнес-центри, ігрові кімнати для дітей, бари, ресторани, кафе.

Гора Ґимба: цікаві факти

гора гимба

Кожного року на початку липня поблизу водоспаду Шипіт проводиться неформальний музичний фестиваль, куди з’їжджаються представники різних субкультур з України, Росії, Польщі, Білорусії. Найцікавіші події відбуваються 7 липня під час святкування Івана Купала.

Колоритні ігри, відтворення давніх українських звичаїв, традиційне розпалювання вогнища, пошук цвіту папороті – все це приваблює туристів, які цінують рідні обряди. Події на Шипоті описані сучасним українським письменником Любком Дерешом в книзі «Трохи пітьми». Фестиваль започатковано ще в 1993 році.

На північних та північно-східних схилах є 8 підйомників. Тут знаходиться гірськолижний курорт «Пилипець», який має найдовшу в Україні гірськолижну трасу, довжина якої 3,5 м.

Гора Ґимба – привабливий туристичний об’єкт, як для досвідчених туристів, так і для мандрівників-початківців. Підйом на гору Ґимба – один з найпростіших. Новачки можуть скористатися підйомником в будь-яку пору року. Чудові краєвиди, прекрасні ландшафти, свіже повітря, смачна домашня їжа, гірськолижні траси – все це манить не тільки туристів з України, а й мандрівників-іноземців.

Відео з катання на лижах з гори Ґимба

Гора Ґимба з висоти пташиного польоту

Leave a Comment

0.0/5

Віримо в мирні подорожі і ЗСУ

В цей непростий час просимо підтримати фонд «Повернись живим»
Це зараз важливіше.
close-link