Мукачево — старовинне місто, що знаходиться в Закарпатській області. Взимку тут проходить фестиваль вина, влітку багато туристі прямує сюди щоб подивитись на архітектуру і побувати в затишному і не великому Українському місті. Але візитна карточка міста — замок “Паланок”.

Історія Мукачева

Для прикладу, Одесу було засновано 1415 року, Перші згадки про Львів датуються 1256 роком, Полтава почала своє існування 899 року. А Мукачево вперше згадується в 896 року. Саме тоді Угорська армія захопила його. Отже, ми розуміємо, що побудовано воно було ще раніше.

Сьогодні Мукачево — це чисте і охайне місто. Розташоване воно на рівнині, що на березі річки Латориці. Помітно виділяється замкова гора, яку видно майже з будь якої точки. Саме на цій горі побудований замок “Паланок”.

Мукачево — туристичні маршрути

До Мукачева туристи їдуть, бо місто має вийняткову історичну спадщину. Ще сюди прямують любителі доброго вина. Давайте про все це поговоримо детальніше.

Що подивтись

Центр міста

Якщо ви приїхали до Мукачева, то просто зобов’язані відвідати замок “Паланок”. В іншому випадку уявіть, що ви приїхали в Париж і не бачили Ейфелевої вежі. Але не потрібно йти відразу до фортеці. Лишіть її на десерт. Почніть знайомство з центра.

Мукачево фото

Центр міста — це пішохідна зона. Там знаходиться площа з ратушею, дуже гарний і затишний бульвар, на якому можна випити смачної кави, або какао. Це додасть вашій прогулянці атмосферності. Також, цент міста прикрашає Кафедральний костел Святого Мартіна. Він є покровителем міста. Окрім споруд на площі можна побачити пам’ятник святим Кирилу та Мефодію — ці круті хлопці, що створили кирилицю.

Фестиваль “Червоного вина”

Фестиваль проходить в центрі, біля ратуші. Тут можна скоштувати вино не тільки визначних фірм, але й приватних виробників, завдяки можна знайти дуже рідкісні напої. Вибір напої тут дуже широкий: біле та червоне, суха та солодке, гаряче та холодне. Ну і куди ж тут без традиційних глітвейнів.

Кожного року на цей фестиваль приїжджає все більше людей закордону. Українці також полюбляють відвідувати місто саме в дати проведення “Фестивалю вина”. Дегустація супроводжується колядками та вертепами.

Щоб скуштувати Мукачівського вина приїжджайте в місто не пізніше 13 січня. Сам фестиваль проходить на передодні Старого Нового року.

Мукачево — цікаві місця, що подивитись, куди піти

Це місто хоч і не велике, але тут є багато місць які буде цікаво відвідати. В цій статті ми приведемо 5 найцікавіших точок. Як будете в Мукачево обов’язково їх відвідайте:)

1. Замок “Паланок”

Замок Паланок

Замок Паланок розташовується на горі висотою 68 м, що має вулканічне походження. Точної інформації про дату заснування замку немає, але в документах, датованих 11 століттям, вже є про нього згадки.

З кінця 14 до початку 15 століття замок перебував у володінні подільського князя Федора Коріатовича. Завдяки йому замок був значно збільшений в розмірах і укріплений, перетворившись в резиденцію князя.

Сьогодні в замку розташувався історичний музей.

Адреса: провулок Куруців

Вартість квитків в музей:

Дорослі: 40 грн.

2. Свято-Миколаївський монастир

монастир мукачево

Свято-Миколаївський Мукачівський монастир — головна православна святиня міста Мукачево. Давня обитель, за переказами, заснована в IX ст. київськими ченцями, що супроводжували дочку Ярослава Мудрого Анастасію, яку видали заміж за угорського короля (збереглися печери і цілюще джерело).

Інша легенда розповідає про перемогу князя Ф. Коріатовича (Корятовича) в сутичці зі змієм. На місці, яке йому вказав з’явився над річкою ангел, князь 1360 р побудував дерев’яну церкву і келії. Свято-Миколаївський монастир був резиденцією єпископів в 1491-1772 рр. Кам’яні споруди в стилі бароко зведено в XVIII-XIX ст. під керівництвом арх. Д. Раца, який похований в Успенському соборі.

Адреса: вулиця Північна, 2

Вхід вільний

3. Виставка церковної дерев’яної архітектури Закарпаття

Виставка церковної дерев'яної архітектури Закарпаття

Виставка представляє собою експозицію картин закарпатського народного художника Івана Шутєва та макетів дерев’яних церков Закарпаття зроблених народним умільцем Андрієм Воробцем. З їх допомогою можна ознайомитися з народної сакральної архітектурою етнічних народів Закарпаття (бойків, лемків, гуцулів).

На Закарпатті існувало близько 600 дерев’яних церков. На сьогоднішній день існує 118, але з кожним роком їх стає все менше. Причиною зникнення стають пожежі, і відсутність коштів для заощадження цих цінних пам’яток краю.

Адреса: вулиця Пирогова, 4

Графік роботи:

  • Вівторок — п’ятниця 10.00-17.00
  • Субота — 10.00-15.00

Ціна: 25 грн.

4. Ратуша

Ратуша Мукачево

Дуже красивий великий будинок. Знаходиться в пішохідній зоні міста. Може служити своєрідним орієнтиром. Відразу за кутом кондитерська з величезною кількістю різної смакоти. А прямо навпроти — пам’ятник гусака з фотоапаратом.

Навпроти готель Мукачево. єдина не зручність готелю — це дзвін годинника Ратуші. Поруч знаходиться гарний етно-ресторан «Бограч». Смачна кухня за не великі гроші. Обслуговування і швидкість на вищому рівні.

Адреса ратуші: вулиця Пушкіна, 2

5. Костел святого Мартина

Кафедральний костел на честь Св. Мартина, покровителя міста Мукачево, побудований в 1904 р на місці старого готичного храму. Від первісної будівлі збереглася готична каплиця Св. Йосипа XIV ст. із середньовічними розписами і надгробками. Вона служила вівтарною частиною стародавнього храму, більшу частину якого довелося розібрати через ветхість.

Особливий інтерес представляють різні кам’яні наличники вікон з багатим і неповторним орнаментом, кольорові вітражі, опори стін, а також готичні склепінчасті перекриття. У 1976 р була проведена реставрація.

Адреса: вулиця Миру, 2

Погода в Мукачево

Фото Мукачева

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар