Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Невеликий острів на могутньому Дніпрі з ключовою роллю в українській історії. Протягом століть Хортиця в самому центрі Запоріжжя була духовним прихистком для багатьох Українців. Одним із символів Української тотожності. Це також один із островів, де зароджувалась національна гордість — Запорізькі козаки.

Острів Хортиця: опис

Коли маленька дитина плаче, батьки нагадують йому, що він козак. Тут, на Хортиці, цей вислів має особливе значення. В 15 столітті сюди прийшли люди в пошуках свободи, демократичного устрою та незалежності. Вони проходили вишкіл, воювали, боронили рідний край та православну віру і згодом про них складали пісні та легенди.

Сучасні козаки

Острів Хортиця
Острів Хортиця

Сучасні козаки на Січі плекають їхні традиції і демонструють всім, що це таке бути справжнім Запорожцем. “Наша основна задача не грати, а жити. Жити так, як вони жили” ,— розповідає отаман Юрій Копишинський.

Затоплене судно

Затоплене судно на Хортиці
Затоплене судно на Хортиці

У водах навколо острова просто живе історія. Дмитро Кобалія один із багатьох археологів, які відновлюють історичні скарби, розповідає, що човен знайшли на узбережжі острова. Він був збудований у 1737 році за традиціями козацького суднобудування. Наприкінці російсько-турецької війни це судно затопили, але завдяки цим археологам на Хортиці, воно стало частиною унікальної української історії.

Рідновіри

Рідновіри на Хортиці
Рідновіри на Хортиці

Унікальність острова не лише в його багатій історії. На другому боці Хортиці щось інше приваблює сюди людей. Для рідновірів, Хортиця завжди була священним місцем. В Україні переважає православна віра, але на древніх каменях, згідно із традиціями, яким тисячі років, як і колись, поклоняються силам природи.

Рекомендуємо прочитати статтю про Бій під Крутами

Тисячі людей продовжують приїздити сюди, щоб дізнатися історію острова та загалом країни. В сучасній Україні Хортиця залишається символом свободи та українського козацького духа.

Хортиця: найкіношніший острів

Січ на Хортиці
Січ на Хортиці

Широкі степи, невелички ліси, могутній Дніпро, неймовірні краєвиди та багата історія. Саме це приваблює на Хортицю не лише туристів, а й численних кіношників. Вони залюбки тут знімають повне та короткометражне, документальне та художнє кіно.

Також читайте: Заліщики — туристичне місто на березі Дністра

Хортиця засвітилася у фільмах не один раз, але ми обрали 5 найвідоміших фільмів:

  • Я Хортиця. Знімали силами Одеської кіностудії у 1981 році. Стрічка розповідає про тяжкі серпневі дні 1941 році. Ворожі війська підступали до Запоріжжя, а острів Хортицю вже захопили. З його високих берегів вели обстріл міста. Головне завдання: будь-якими силами відбити плацдарм і в цьому воякам допомогли школярі. Стрічка знята на основі реальних подій і цілковито на Хортиці.
    • Дума про Тараса Бульбу. Це більш відома стрічка, яку також знімали на Хортиці. Презентували фільм 2009 року. Екранізували не за книгою, а скоріше за її мотивами. Втім, режисерська інтерпретація виявилась доволі цікавою та колоритною. Було задіяно увесь острів, комплекс “Запорізька Січ”, кінний театр і навіть один з ресторанів, які є на Хортиці.
    • Острови. Цей фільм заслуговує окремої уваги. Його знімав відомий на весь світ британский телеканал BBC. Головний майданчик — Запорізька Січ. До зйомок залучили не акторів чи каскадерів, а справжніх запорізьких вояків.
  • Спільна з британським телеканалом робота виявилась для козаків не першою. Ще вони знялись у двох фільмах-казках, молодого українського режисера Антона Жадька. “Козацькі байки” та “Козак та смерть”

Здебільшого знімають на острові про козаків, але інколи трапляються цікаві роботи молодих режисерів.

Хортиця: як доїхати

Хортиця розташована в центрі Запоріжжя. До Запоріжжя з Києва та інших міст України регулярно ходять потяги та автобуси. Якщо квитків не вдалося купити, можна скористатися сервісом blablacar.

В Запоріжжі на острів ведуть два мости: Преображенський та Арочний міст.

Острів Хортиця: міфи

Хортиця: фото острова

Leave a Comment

0.0/5

Віримо в мирні подорожі і ЗСУ

В цей непростий час просимо підтримати фонд «Повернись живим»
Це зараз важливіше.
close-link