Кожної весни найочікуванішим наметом є MSR Hubba Hubba — легкий і багатофункціональний. Двушка від відомого американського виробника. Чому така любов саме до цього намету? Чому MSR Hubba Hubba вважається одним з найбільш продаваних наметів в світі і в чому причина успіху всієї серії? Розбираємося.

Історія появи наметів MSR Hubba

MSR Hubba Hubba

Намет MSR Hubba Hubba NX

Компанія MSR — одна з найбільш шанованих світових виробників екіпіровки для активного відпочинку з більш ніж 45-річною історією . Всі їх розробки відрізняються новаторством, продуманим дизайном з великою увагою до дрібниць і дуже ретельним підбором матеріалів. Яскравим прикладом такого підходу до виробництва спорядження є серія наметів MSR Hubba.

Перший намет MSR Hubba Hubba побачив світ в 2004 році і відразу викликала фурор. Нічого подібного до того моменту просто не випускалося. Це відразу було відзначено як простими користувачами, так і провідними outdoor-виданнями — в 2005 році журнал «Backpacker» присудив новому намету від MSR престижну нагороду «Вибір редакції».

Намети серії Hubba випускаються вже 13 років і витримали кілька «перевидань». Спочатку серія складалася лише з 2-х наметів — 1- та 2-місцевої. У 2008 році з’явилася тримісна версія Mutha Hubba, а в 2014 і 4-х місцева Pappa Hubba. Але найбільшою популярністю як і раніше користується двомісна версія Hubba Hubba, що стала бестселером не тільки серед наметів MSR, а й однією з найпопулярніших моделей в світі. Чим же забезпечений її успіх?

«Хаби» конструкція каркаса

 

 

 

 

 

«Хаби» в MSR Hubba Hubba

Розробники з MSR застосували принципово нову концепцію конструювання наметом. В основу її каркаса були покладені так звані «хаби» (від англ. «Hub» — «вузол», «концентратор»), від яких і пішла назва «Hubba» — спеціальні металеві муфти-розгалужувачі, які встановлювалися в точках сходження дуг.

До появи серії Hubba, нікому не вдавалося настільки вдало застосувати «хаби», перші зразки яких з’явилися в каркасах туристичних наметів ще в кінці 1980-х рр. Найбільш масово вони застосовувалися в моделях компанії Walrus, але не отримали належного поширення. У MSR визнали перспективність застосування «хабів» і підійшли до розробки нової моделі дуже відповідально. Для цього, при проектуванні майбутньої Hubba, вони дуже тісно співпрацювали з відомим виробником алюмінієвих каркасів для наметів — південнокорейською компанією DAC. Її фахівцями була розроблена сама конструкція «хабів», а також підібрані оптимальні по вазі і міцності сегменти дуг. Дизайнери з MSR ретельно прорахували архітектуру намету і знайшли найбільш вдалі місця для розташування муфт-разгалужувачів в її каркасі.

Також читайте: ОГЛЯД: Terra Southern Cross 2 – Намет, який захистить вас в будь-яку погоду

У чому полягають основні плюси створентх ними «хабів» конструкції? По-перше, це істотно спростило процес складання намету, тому що тепер всі сегменти каркаса були пов’язані один з одним і не було потрібно збирати кілька дуг окремо. Використання вузлових муфт також дозволило знизити вагу і без того легкого каркаса DAC, адже замість 2-3 повнорозмірних дуг фактично використовувалася одна з розгалуженнями. Але головною перевагою «хабів» стала можливість розташувати торцеві стінки намету майже вертикально, що дозволило помітно збільшити її житловий простір при незмінній площі для установки і вазі.

Мінусом «хабів» є зниження вітростійкості в порівнянні з каркасами з декількох повнорозмірних дуг. Однак, практика використання наметів Hubba показала досить високу стійкість каркаса до сильних вітрів на відкритій місцевості — з поривами до 65 км/год. Більшість туристів, які проходять свої маршрути на висотах в зоні лісу, рідко стикається з більш сильними ураганними вітрами і рясними снігопадами. Витримати такі навантаження виявляється під силу тільки дуже надійним, експедиційним і альпіністським моделям наметів.

Житловий обсяг наметів MSR серії Hubba

MSR Hubba Hubba

MSR Hubba Hubba

  • Висота найбільш популярного намету в серії — Hubba Hubba — 1 м. У ній можуть комфортно сидіти двоє людей середньої статури, розправивши плечі і випрямивши спину, не стикаючись зі стінками при найменшому русі. Домогтися цього вдалося за рахунок точного розрахунку конструкції каркаса.
  • Широка консольна дуга-коромисло утворює два досить об’ємних тамбура площею 0.81 м² кожен, в яких можна розмістити всю екіпіровку. При цьому залишається місце для приготування їжі в разі негоди. У найперших наметах Hubba Hubba зразка 2004 року був всього один вхід і дуже об’ємний тамбур, що було виправлено в версіях, що випускаються з 2005 року.
  • Дно намету зробили прямокутної форми зі сторонами 213 х 124 см, без будь-яких звужень, часто практикуються виробниками для зниження ваги. Ширина дає можливість зручно розмістити два стандартних прямокутних килимка шириною по 60 см, перекривши ними майже всю площу підлоги. Це додатково утеплює намет, а також зводить нанівець ризик скотитися з килимка під час сну.
  • Довжина намету дозволяє комфортно спати високим людям або розмістити «у ногах» частина одягу і екіпіровки. «Хаби» не призводять до провисання тканини внутрішнього намету над головою сплячого.
  • Особливо радує, що за комфорт, властивий скоріше невеликим кемпінговим моделям, власники наметів серії Hubba не мають великої ваги — їх співвідношення «вага / житловий обсяг» можна вважати еталонним для свого класу. Перевершити його вдалося тільки найближчим конкурентам — наметів Copper Spur UL.

Вага наметів Hubba

MSR Hubba Hubba

MSR Hubba Hubba

На зорі своєї появи серія Hubba ставилася до категорії «Fast & Light» — вага 1-місцевої моделі в повній комплектації становила 1.6 кг, 2-місцевої — 2.1 кг, що є непоганим результатом навіть у наші дні. Вага поточних версій стала ще нижче. Так, наприклад, сама 2-місцева Hubba Hubba NX — важить всього 1.54 кг в мінімальній і 1.73 кг — в повній комплектації. Це обумовлено не тільки продуманим дизайном, але і грамотно підібраними тканинами для пошиття внутрішнього намету, дна і тенту. Про них ми і поговоримо далі.

Вентиляція

Бідою багатьох наметів є непродумана вентиляція, що призводить до утворення рясного конденсату на внутрішніх стінках тенту, який потім капає на спальний полог і спорядження. Для вирішення цієї проблеми в ранніх версіях Hubba полог внутрішнього намету був практично повністю зшитий з москітною сіткою, а кромки тенту були досить високо підняті над землею.

У модифікації Hubba Hubba HP площа сітки була зведена до мінімуму, тому в тент були додані вентиляційні отвори. Використання нейлону при пошитті спального полога забезпечило більший комфорт для користувачів і розширило температурний діапазон комфортного використання намету. У версії Hubba Hubba NX — внутрішній намет має широкі борти з дихаючого нейлону і верх із сітки. При цьому в її тенті відкриваються вентиляційні отвори, а для кращої циркуляції повітря тамбури можуть бути злегка загорнені і підняті. У Hubba NX не жарко в теплу погоду і не зимно, коли зовні прохолодно. Також високі тканинні борти внутрішнього намету краще прикривають користувача від чужих очей.

Всі власники Hubba Hubba відзначають, що невеликий конденсат утворюється тільки в крайніх випадках — під час туману, ночівлі поруч з водоймою або під час безперервних дощів, які підтримують високу вологість повітря.Фірмові особливості наметів MSR

  1. До всіх перерахованих переваг слід додати фірмові входи MSR StayDry — над ними розташований спеціальний жолоб з тканини, який відводить убік стік води. Так вона не заливається за комір при вході в намет. Входи StayDry навіть дозволяють тримати тамбури відкритими в разі прямого дощу без вітру.
  2. У всіх наметах використовується високоякісна фурнітура, тканина посилена в точках підвищеного навантаження. Для серії Hubba виробляються і важливі аксесуари — великий додатковий тамбур MSR Gear Shed і «футпрінт», які розширюють спектр їх застосування.
  3. Не можна не відзначити характерне для MSR увагу до дрібниць, навіть до таких як чохол. Так, версія NX комплектується дуже зручним пакувальним мішком з поперечним доступом і компресійними стропами. Завдяки йому намет можна швидко упакувати / розпакувати і компактно розташувати в рюкзаку.
  4. Навіть вибір забарвлення для тенту і дна має своє значення. Приглушений білий тент Hubba NX забезпечує всередині намету рівномірне і природне освітлення, не спотворюючи кольори. До того ж, темніє під таким тентом на порядок пізніше. Дно теж свідомо виконано контрастно червоного кольору — так на ньому простіше знайти дрібні предмети. Для любителів ховатися від чужих очей, з 2015 року намети серії NX випускаються також з тентом зеленого кольору.

Область застосування наметів MSR Hubba

MSR Hubba Hubba

MSR Hubba Hubba

Спочатку нові намети розроблялися спеціально для любителів стилю «Fast & Light», однак перша Hubba відрізнялася куди більшою надійністю і захищеністю від негоди в порівнянні з сучасними аналогами. Це зумовило дуже широкий спектр активностей, в яких могла б використовуватися нова серія наметів від MSR.

Це багатоденний піший і велосипедний туризм, де потрібна низька вага спорядження; морський каякінг, де потрібні компактні пакувальні розміри і простота установки на мілинах і галькових пляжах; гірський туризм на висотах в зоні лісу. Варіативність установки дозволила догодити самим різним представникам світу туризму — від любителів «ультралайт» походів, до любителів довгих походів.

Сьогодні різні модифікації MSR Hubba орієнтовані на різну «сезонність» експлуатації. Так, Hubba NX адаптовані під використання в теплу пору року, але непогано себе зарекомендували і при близько нульових температурах. Hubba Tour за рахунок зовнішнього каркаса і щільного спального полога відмінно підійде для експлуатації в умовах прохолодного і вологого клімату, а серія Access і зовсім «заточена» під повноцінне всесезонне використання.Значення серії Hubba для всієї індустрії легких туристичних наметів складно переоцінити. Дизайнерам MSR вдалося знайти компроміс між вагою, житловим об’ємом, міцністю і надійністю. Нова конструкція стала еталоном, на який рівняються багато виробників. Сьогодні тільки у серйозних торгових марок можна нарахувати більше 10 варіантів моделей, що використовують концепт MSR Hubba в якості основи.

А який намет використовуєте ви? Свою відповідь пишіть в коментарі.

Відео: Огляд намету MSR Hubba Hubba

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар