Київські Золоті ворота – оборонна споруда, яка дійшла до нас з дванадцятого століття. У ті далекі часи це був єдиний вхід в місто. Датою зведення вважається 1164 рік. Спочатку вони носили назву “Південні” і входили в систему оборонних споруд Києва. Ярослав Мудрий надавав воротам велике стратегічне значення. Він велів звести над воротами церкву Благовіщення. В цей же час він проголосить ворота Золотими. Ширина їх 7.5 метрів, довжина проїзду 25, висота 12.

Будь-яким, навіть, здавалося б, найміцнішим будівлям часом неможливо впораться з впливом часу та природи. Згідно з деякими літописами, в XVII в Золоті ворота були сильно зруйновані, але ще служили головним в’їздом до міста. В кінці сімнадцятого століття почалася перебудова оборонних споруд Києва і прямо перед воротами виросли земляні бастіони. А в середині XVIII-ого століття залишки древніх Золотих воріт були приховані під землею, а поряд виникли нові ворота.

Реконструкція Золотих воріт

Древня реліквія Києва знову побачила світ у 1832 році. Археологічні розкопки, проведені К. Лохвицьким, звільнили древній проїзд, були прибрані залишки земляних валів, прилеглих до воріт з обох сторін. Була реставрована древ’яна кладка, зведено контрфорси. Навколо древніх руїн встановили чавунну решітку. У 70-их роках минулого століття було вирішено звести над стародавніми залишками павільйон, який би повністю відтворював первісний вигляд Золотих воріт. При цьому збереглася вся стародавня кладка висотою 9.5 метрів.

Нова реконструкція дозволяє побачити, якими були Золоті ворота багато століть назад. Також павільйон захищає древню кладку від подальшого руйнування. Була реконструйована і Надбрамна церква Благовіщення. Під час розкопок біля древніх стін були знайдені залишки мозаїки, частини фрескової штукатурки, керамічний посуд, шматки з розписами, написами. Ці знахідки дозволили зрозуміти, як була прикрашена церква.

Було відновлено вал, що примикає до воріт, всередині якого створено приміщення з експонатами і сходами, що ведуть на верхню частину воріт – гребінь, звідки відкривається вражаюча своєю красою панорама міста. Про історію Золотих воріт можна дізнатися в музеї.

Фото Золотих воріт:

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар