Карпатські гори – найкрасивіше місце в Україні. Тутешня природа з першого знайомства вражає первозданністю і красою: густі хвойні ліси, альпійські луки, неймовірна кількість гірських озер, водоспадів і річок, а гірські вершини покриті білими сніговими шапками.

Зараз це місце вже не просто вдалий варіант для пішого походу, зараз це справжня «Мекка» для багатьох мандрівників. Не дарма ж саме в Карпатах можна випробувати будь-який вид туризму – починаючи від піших походів будь-якого рівня складності, кінних маршрутів і закінчуючи автомобільними поїздками і сплавами по гірських річках. Але, хоч як крути, найбільше любителів активного відпочинку і туристичних походів ваблять гірські вершини.

Петрос – частина Чорногірського хребта

Петрос

У число найвищих вершин в Україні входить Петрос – 2020 м над рівнем моря, яка є частиною Чорногірського хребта. За величиною ця гора поступається лише Бребенескул (2035 м над рівнем моря) і Говерлі (2061 м над рівнем моря). Але Петрос стоїть ніби трішки осторонь від основної гряди хребта, з Говерлою його з’єднує перемичка. В районі цієї перемички досить пологі схили Петроса круто обриваються вниз аж на п’ятсот метрів. Тому здалеку може здатися, що він трохи вище Говерли, але в дійсності це не так.

Читайте також: ГОВЕРЛА – Найвища точка України

Вершина мальовничої гори Петрос йде кудись вгору, аж за хмари, і дарує поглядам туристів дійсно монументальне видовище. Не менш вражає і легенда про цю гору … Офіційна версія про походження назви говорить, що слово “Петрос” має древнеруминське коріння, а в перекладі означає «камінь», але місцеві жителі зберігають давню легенду, що розповідає про історію походження назви цієї чудової вершини.

Легенда походження гори Петрос в Карпатах

Петрос

Багато століть тому, коли наші предки ходили в сорочках з товстого сукна, в глибоких темних печерах Карпат жили гірські міфічні істоти, і серед них жив Страхопуд – чудовисько, яке наганяло жах на всіх місцевих жителів. Як за розкладом раз в тиждень бідні селяни приносили йому в жертву різноманітних домашніх тварин. А після того, як животини в селах зовсім не залишилося, він виліз з печери і почав полювати на людей. В прилеглому селі жили двоє близнюків: хлопчик, якого звали Петрик, і його сестричка.Хоробрі дітлахи порадилися і вирішили перемогти Страхопуда. Вони пішли в гори до самого лігва чудовиська, де дівчинка всіляко відволікала Страхопуда, а Петрик тим часом узяв свій лук зі стрілами і випустив їх прямо в кривдника селян. Величезний велетень тут же був повалений, але падаючи замертво, він придавив дівчинку-сестричку, і вона не змогла вибратися. Брат Петрик не зміг пережити втрату, його серце тут же розірвалося. З того часу гору, на якій загинула, відволікаючи чудовисько, дівчинка, називають Близницею, ну а поруч стоїть вершина, з якої пускав стріли в чудовисько Петрик – Петрос.

Сходження на вершину Карпат – гору Петрос

Туристи, які вчинили хоча б одне сходження на Петрос, запам’ятають цю подію на довгий час, як захоплююча неймовірна пригода. Минуло багато століть, а природа анітрохи не змінилася, залишаючись такою ж, як в ті далекі часи, коли в карпатських печерах жили міфічні істоти.

Стежка починається біля самого підніжжя гори, схили якої покриті густими смерековими лісами, змінюючись заростями, кущами чорниці, ожини та малини. Ближче до вершини Петроса поглядам мандрівників відкриваються справжні альпійські безкраї луки, всіяні яскравими килимами гірських квітів.

  • Вирушаючи в похід на Петрос, туристи можуть побачити на вершині піраміди з купи каміння – це загадкові руїни старовинної каплички і пошкоджений ураганами великий хрест.
  • У сонячну погоду можна розглянути весь масив Чорногірського хребта, включаючи гору Піп Іван, звичайно ж, гору Близницю, ну і найвищу вершину України – красуню Говерлу. А дивлячись вниз можна знайти маленькі, ніби іграшкові, села, привітні зелені полонини, відблиски річок і дзеркала озер.
  • Головна помилка і причина нещасних випадків – вирушати в похід на Петрос при поганій погоді. Це досить складна гора, і якщо у вас немає надійного місцевого провідника, або туриста який добре знає тутешні гори, відкладіть прогулянку, особливо по тим стежках, які не дуже відомі. Влітку в тумани і дощі шанси заблукати на Петросі неймовірно великі.
  • Гора Петрос направду вважається однією з найкрасивіших вершин Карпат, тому сотні, навіть тисячі туристів цілий рік прагнуть зійти на її вершину.

Відео: Гора Петрос – похід Чорногірським хребтом

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар