Гора Говерла — найвища точка України. Вона розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей і здіймається на висоту 2061 м над рівнем моря.

Гора є частиною хребта Чорногора у Карпатахі і лежить поблизу міста Рахів, географічного центру Європи. На Говерлу можна підійматися цілий рік, але взимку гора має категорію складності 1А і приваблює людей, які віддають перевагу екстремальному туризму. На жаль, дуже багато некваліфікованих любителів екстриму намагаються пройти маршрут взимку, що призводить до обморожень або навіть смертей.

Гора Говерла — Маршрут
Є багато способів піднятися на Говерлу. Все залежить від часу, який ви готові виділити на цю подорож.

Найпопулярніший маршрут — 6 км. Сходження починається з бази відпочинку «Заросляк» на східному схилі. Шлях проходить через ялинові ліси до 1400 м, які плавно переходять в полонину, де відкривається захопливий краєвид на українські Карпати.

У минулому ці полонини використовувались місцевими пастухами для пасовищ протягом цілого літа, але тепер це заборонено, тому рослинність є досить високою. Є невелике джерело, де туристи можуть заповнити водою свої пляшки. Інша, менш популярна, але дуже гарна, 12-кілометрова стежка починається на південному сході села Лазещина. Ми радимо підійматися саме з бази “Заросляк” і на це є певні причини:

 

  1. Через “Заросляк” піднімається більшість туристів, тому загубитись тут значно складніше, оскільки ви регулярно будете зустрічати людей.
  2. Найкрасивіші краєвиди саме зі сторони “Заросляка”.

В середньому щоб піднятися і спуститися туристу початківцю потрібно 2 дні. Існує ще один варіант, який я б назвав «денним походом», він підходить для тих, хто не має змоги приділити подорожі 2 дні або тим, хто не любить довгі переходи.

Гора Говерла за один день…

Мені довелося самому пройти цей шлях, бо я мав лише один день на те, щоб піднятися на Говерлу.

Похід на Говерлу

Я прибув до Ясіня, це 3 години на автобусі з Івано-Франківська. У цьому районі є багато місць на будь-який смак та бюджет. Я зупинився в міні-готелі «Зірка Карпат», який зручно розташований у центрі села недалеко від автостанції та магазинів. Ціни тут відносно низькі. Заплатив я за кімнату, включаючи сніданок і вечерю 300 гривень. Харчування та обслуговування були на найвищому рівні. Але це, можливо, через те, що мої друзі і я були там єдиними клієнтами, адже в липні тут небагато туристів.Щоб піднятися на Говерлу за 1 день ми найняли місцевого водія. Його машина здавалася дуже старою і розвалювалась на шматки кожен раз, коли він наїжджав на камінь. Але це було лише перше враження. Пізніше я зрозумів, що машина була єдиним видом автомобіля, який ми могли б використати, щоб під’їхати до гір, тому що жодна з сучасних машин не витримала б такої їзди. Дорога в жахливих умовах. Ви повинні бути справді безстрашним водієм, щоб їздити по таких дорогах. І наш водій Сергій був саме таким.

Таким чином, ми доїхали до відправної точки нашого походу, залишили машину і почали підніматися. Спочатку наш маршрут пролягав через ліс. Так було до висоти 1600 м над рівнем моря. З нього ми вийшли на гарні луки з приголомшливим видом на всю територію Чорногори та румунську частину Карпатських гір. Це досить простий і неймовірно красивий шлях. Тільки фінішна частина є трохи складною, оскільки це останній і найкрутіший підйом. Але, коли я піднявся, то зрозумів, що найвища вершина Карпат просто чудова. Тут хочеться залишитись.

На вершині Говерли

Вершина Говерли пропонує чудовий вид в усіх напрямках, оскільки її оточують інші гори вище 1800 м.

Говерла стає все більш популярною щороку. Влітку щодня понад 1000 туристів підіймаються на вершину, тому це стало традицією: кожен українець повинен побувати на вершині Говерли принаймні раз у житті.

Як дістатися?
Говерла знаходиться неподалік туристичної бази «Заросляк» Доїжджаєте на потязі до Івано-Франківська. Звідти маршруткою потрібно їхати до с. Заросляк або с. Лезещина. Якщо ви їдете до Лезещина, то вам потрібно вийти на розвилці в центрі і рухатися ліворуч поки не доберетесь до пункту пропуску МНС. Вхід на територію коштуватиме 20 грн., оскільки це заповідна зона.

Відео: Гора Говерла — найвища точка України

Гарної мандрівки!

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Коментаря

  • Кожного літа з родиною робимо мандрівку Чорногорою. Це справді унікальне місце яке не набридає.

    • Згоден з Вами! Тут багато унікальних і неповторних місць. Найвища гора в Україні, найвище озеро, неповторні краєвиди. Все це манить туристів.

  • Гора Говерла — це місце до якого варто повертатись не один раз. Побувавши тут ви обов’язково захочете ще. Гора Говерла не може бути легкою мандрівкою, бо це найвища вершина України. Підготуйтесь як слід. На вершині ви зрозумієте, що це все не дарма.

Залишити коментар