Курорт Драгобрат є одним з найпопулярніших місць для катання в Карпатах і в усій Україні. Популярність його обумовлюється висотами, на яких облаштовані траси. В силу природних умов і грамотно створеної інфраструктури Драгобрат є найбільш високогірним курортом країни (мінімальні висоти починаються від 1400 метрів, найвищі — на вершині гори Стіг, +1707 метрів).

Погодні умови зумовлюють наявність на курорті стійкого снігового покриву, а в сукупності з обладнанням на трасах це дозволяє продовжити сезон до середини травня — спуски на курорті обробляються ратраками. Але одночасно Драгобрат є відмінним місцем для фрірайдерів — тут багато «диких» схилів. Шлях до схилів ускладнюється прохідністю доріг — від селища Ясиня сюди їздять тільки позашляховики. Втім, жителі навколишніх сіл завжди готові забезпечити туристів транспортом.

Відпочинок на Драгобраті в сезоні 2017-2018

У новому зимовому гірськолижному сезоні Драгобрат знову готовий приймати туристів. На відвідувачів чекають понад десяти обладнаних трас різних рівнів складності: від «зелених» спусків для новачків до «чорних» для професіоналів. Кожна траса на курорті обслуговується підйомником (деякі працюють на кілька спусків). Схили гори Стіг підійдуть для прихильників «цивілізованого катання», тут знаходиться переважна більшість всіх трас. З вершини Близниці починаються траси для фрірайду (фактично, просто необладнані схили для любителів вільного спуску).

Лижна школа

Для всіх відвідувачів в гірськолижному комплексі Драгобрат працює спеціальна школа. Тут в ході експрес-курсу за 2-3 дня будь-якого охочого навчать базовим навичкам їзди на гірських лижах чи сноуборді. Основний упор гірськолижна школа курорту робить на швидкість підготовки — місцеві тренери обіцяють поставити на лижі в короткий термін навіть новачка. Більш того, сюди і запрошують в основному тих хто ще не вміє кататися, тому що відточувати майстерність краще вже самостійно.

З відвідувачами школи працюють досвідчені інструктори, велика частина яких є колишніми спортсменами вищої категорії. Професійні тренери постійно підтримують себе у формі, проходячи щорічну атестацію та перевірку.У лижній школі проводяться різні типи занять як індивідуально або в невеликих групах (2-3 людини), так і з великими компаніями.

Серед курсів майстерності:

  • Традиційні навички їзди на гірських лижах (для різних рівнів підготовки).
  • Катання на сноуборді.
  • Вільний спуск (фрірайд).
  • Карвінг-спуск.
  • Спортивні гірські лижі.

Крім того, в школі можуть проводити тренування і з дітьми. Головною умовою є досягнення віку в 3 роки — з цього моменту маленькі учні вже можуть бути прийняті на курси. У форматі гри з дітьми займаються самі досвідчені інструктори, які прищеплюють відвідувачам не тільки вміння кататися, але і любов до гір.

Драгобрат

Фото з сайту: http://www.hotelsbukovel.com.ua

У прокаті, який діє при комплексі, туристам завжди допоможуть підібрати підходяще спорядження. Ціна годинного заняття на лижах чи сноуборді становить 300 гривень з людини.

Прокат

На курорті Драгобрат працює пункт прокату спорядження, де кожен бажаючий зможе взяти в оренду комплект гірських лиж, сноуборду, санок, а також одяг і аксесуари. У прокаті є спорядження для відвідувачів від 2 років. Комплекти постійно проходять тестування і оновлюються в разі потреби. За спорядження для дорослого доведеться віддати 70-120 гривень на добу. Для дітей до 10 років комплекти обійдуться в 60 гривень. Спорядження для фрірайду — 300 грн. Останнє спорядження коштуватиме трохи дорожче.

Також читайте: ЗАХАР БЕРКУТ – гора, готелі, курорт

Траси

Загальна довжина обладнаних трас на Драгобраті становить майже 10 кілометрів. Найдовший спуск простягнувся на 1,3 кілометра, при цьому перепад висот його дорівнює 400 метрам. Всі траси знаходяться на схилах гори Стіг, а фрірайд-спуски — на схилах гори Близниця. Приблизна довжина вільного спуску дорівнює 3 кілометрам.

Основний схил Драгобрату

В цілому, траси Драгобрата підійдуть як новачкам, так і досвідченим лижникам. Але більш вони будуть цікаві відвідувачам із середнім рівнем підготовки, а також екстремалам-фрірайдера.

Підйомники

Драгобрат

Фото з сайту: http://www.hotelsbukovel.com.ua

Гірськолижний комплекс не має єдиного скі-пасу в силу того, що різні підйомники належать різним операторам. По схилах гори Стіг прокладені два основних бугельні витяги компанії «Драгобрат» (довжиною близько 1 кілометра кожен). Третій бугель і сусідня крісельна дорога належать оператору «Вершина Карпат», при цьому тільки крісельний підйомник веде на саму вершину гори. І ще одна крісельна канатка, що належить компанії «Карпатська Чайка», прокладена лівіше гори Стіг.

Ціни на підйоми також залежать від операторів. В середньому, разовий підйом коштує 20-40 гривень. Абонементи є тільки у компанії «Карпатська Чайка» (1 день — 400 гривень). У інших операторів максимальний «пакет» включає 20 підйомів (400-450 гривень) або 50 підйомів (850-1000 гривень).Як дістатися

Літаком. Найближчий до курорту аеропорт розташований в місті Івано-Франківськ, на відстані 125 кілометрів. Також є невеликий аеродром в Коломиї (90 кілометрів), але туди курсують лише чартерні рейси.

Поїздом. Для подорожуючих залізницею є два варіанти. Перший — проїзд до Івано-Франківська (зокрема, є три поїзди з Києва), а звідти — на автобусі або електричці до селища Ясіня. Другий варіант — проїзд прямо до Ясіня на поїзді Київ-Рахів.

Автобусом. З Івано-Франківська до Ясіня регулярно ходять маршрутки. А з самого селища до Драгобрату доведеться їхати на місцевому таксі-позашляховику (інакше туди ніяк не попасти).

Драгобрат — карта трас

Драгобрат

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар