Завдання було складне, до складу екіпіровки був потрібний максимально легкий, але при цьому теплий спальний мішок, в якому можна було б з комфортом проводити ночі в наметі, після важкого дня. Розглянувши варіанти, мій вибір припав на спальник The North Face Superlight 0, влаштовував мене за всіма показниками, єдине, що я зробив, це придбав інший компресійний мішок, який дозволив ще зменшити його розміри.

Так як умови, в яких проходив пробіг, здебільшого були спартанські, до якості екіпіровки теж пред’являлися високі вимоги. Спорядження повинно було бути невибагливим і надійним, щоб не підвело в складній ситуації. Герой цієї статті, спальник The North Face Superlight 0 прекрасно впорався з цим завданням і після тривалого використання ніяких претензій до крою або якості у мене не з’явилося.

Огляд спальника The North Face Superlight 0
Спальник виготовлений з якісного, міцного нейлону, всі шви рівні, нитки ніде не стирчать. За весь час експлуатації фурнітура показала себе тільки з хорошого боку, блискавка застібається і розстібається легко, рідко «зажовує» край клапана. У нижній частині блискавка посилена спеціальною стяжкою, яка запобігає подальшому розриву шва. Внутрішня частина спальника виконана з більш м’якого нейлону, але, по відчуттях він мало чим відрізняється від зовнішнього. На дотик матеріал досить приємний і ніякого дискомфорту під час сну не викликає, але, звичайно тут все впирається в особисті вподобання.

В спальнику використовується пух 800 ProDown, який за своїми характеристика на 50% менше схильний до дії вологи, щодо звичайного пуху. Завдяки цим властивостям спальник затримує всередині менше вологи і краще сушиться. Пухова набивка розподілена рівномірно по всьому спальнику і за весь час експлуатації не збивалася в грудки і не концентрувалася в окремих місцях. Періодично я струшував-збивав спальник, а при потребі просушував на відкритому повітрі. За весь час користування мені жодного разу не доводилося спати у вологому спальнику, вся волога виводиться на зовнішню сторону спальника і швидко висихає. Найчастіше конденсат утворювався на капюшоні навколо обличчя, що пов’язано з диханням, і в зоні стопи, мабуть, вночі пітніють ноги.

Розпаковка спальника
При першій розпаковці спальника головне, що мене бентежило, це форма капюшона і невелика блискавка, але під час тривалого використання всі питання відпали. Так, блискавка і правда коротка, щодо інших спільників з бічною блискавкою, але цьому є своє пояснення. По перше, це економія ваги, яка відбувається не тільки за рахунок довжини блискавки, але і кількості матеріалу витраченого на клапан, що закриває блискавку зсередини і його набивання. І у випадку з короткою блискавкою, даний варіант її розташування набагато зручніше, ніж бічний, хоча доведеться звикнути до більш складного процесу залізання всередину спальника. До зручності знаходження в спальнику у мене ніяких претензій немає. В цьому плані я невибагливий, мені головне, щоб було тепло.

Капюшон, який спочатку здався мені занадто маленьким, розкриває всю свою принадність у нічний час. Завдяки зручному коміру, який повністю закриває шию і стяжкам навколо капюшона, можна дуже добре відрегулювати посадку на голові, що важливо для тих, хто постійно перевертається вночі, тобто, для мене. Я відрегулював отвори капюшона таким чином, що навіть при великих поворотах голови, мій рот і ніс залишалися відкритими.

Не скажу, що спальник просторий, але і вузьким його назвати не можна. Простору для рук і плечей досить для комфортного сну, повним людям в ньому буде менш комфортно, але людині з ростом до 177 см і вагою до 85 кг варіація Regular буде в самий раз. У зоні стоп спальник більш вільний, комусь це може здатися мінусом, але мені, як людині, яка постійно ворушиться ночами, це було тільки плюсом. В The North Face Superlight 0 ноги не відчувають себе скутими, можна змінювати їх положення, класти один на одного. Плюс, збільшениц простір в зоні стоп дає можливість без шкоди для комфорту додатково утеплювати ноги.

Температурний режим
Спальний мішок The North Face Superlight 0 використовувався при температурах від нуля до мінус десяти градусів, при більш низьких температурах його випробувати, на жаль не вдалося. при нулі, спати в даному спальнику відверто жарко, звичайно, тут все залежить від особистої переносимості холоду, але я спав з наполовину розкритою блискавкою і потів. Починаючи з мінус двох, закінчуючи мінус десятьма градусами, спати в спальнику комфортно, це звичайно за умови хорошї ізоляції від холоду, що йде від землі. За відчуттями, заявлені виробником, комфортні, мінус п’ятнадцять градусів, мають збігатися з реальною комфортною температурою знаходження в спальному мішку.

Висновок
The North Face Superlight 0 на відміну від багатьох побратимів по температурному режимі, може похвалитися малою вагою, хорошим виконанням і зручністю в експлуатації. відмінно підійде для піших походів і нескладного гірського туризму, коли вага має велике значення. для забезпечення належної теплоізоляції і невеликої ваги, було зроблено кілька компромісних рішень, що стосуються конструкції і крою спальника, але, по суті, вони не сильно вплинули на комфорт і функціональність. Упевнений, що модель спального мішка The North Face Superlight 0 знайде свого покупця і буде популярна за рахунок своїх характеристик.

1 Comment
Валєнтін
Не поганий спальний мішок для зимової мандрівки в Карпати. Але має мінус, що блискавка не розстібається повністю. У теплих місцях у ньому дуже спекотно, а вкритись як ковдрою не вийде