На території України більше 20 тисяч озер. Сьогодні ти дізнаєшся яке озеро вважається найбільшим, а яке сягає такої глибини, що можна втопити слона.

Найбільше озеро України

озеро яплуг

Найбільше озеро в Україні — Яплуг

Найбільшим озером в Україні вважається — Ялпуг. Його площа складає 142 км². Уявіть собі озеро яке за площею більше ніж місто Херсон. Його розміри справді вражають. Знаходиться це воно в Одеській області. Середня глибина озера складає 5.5 метрів.

Біда цього озера в тому, що більша його частина припадає на береги Молдови. Через це рівень забруднення значно перевищує всі допустимі норми. Не дивлячись на це ми все одно рекомендуємо відвідати цю місцину. Тут дуже гарно, місцями може здатися, що ти знаходишся на морі.

Найглибше озеро в Україні

Світязь

Найглибше озеро в Україні — Світязь

Найглибшим озером вважається — Світязь. Максимальна глибина 58.4 метра. Це дивовижне місце. Влітку вода прогрівається до 20 градусів, але на глибині температура у стала і складає 9 градусів. Біля озера є селище з одноіменною назвою.

Озеро Світязь знаходиться в Шатському районі, що в Волинській області. На озері дуже чиста вода з прозорістю до 8 метрів. Також, на озері є невеличкий острів. Його площа складає 7 гектарів.

Кожного літа на озері чимало туристів. Місцеві розповідають, що з кожним роком тут все більше відпочивальників з Польщі та інших країн Європейського союзу.

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Автор

В Мандри

Залишити коментар