З приходом справжніх зимових морозів актуальним стає питання, як вибрати термобілизну, та захистити свій організм від незвичних і низьких температур. Сучасна легка промисловість пропонує різні варіації теплого одягу — з натуральних і синтетичних тканин, натільна теплоізоляційна білизна і верхній зігріваючуй одяг, застосовуються найрізноманітніші технології для створення максимального комфорту.

Якщо вам цієї зими доводиться багато часу проводити на свіжому повітрі, то необхідною складовою зимового гардеробу неодмінно стане термобілизна — функціональна і комфортна, призначена спеціально для подібного роду обставин.

Що таке термобілизна?

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ

Термобілизна — це різновид одягу, що вдягається прямо на тіло, в якму функції звичайної натільної білизни поєднуються з рядом додаткових. Серед останніх збереження природнього тепла, що виробляється організмом. Окрім цього термобілизна виводить вологу з поверхні тіла. Також, вона може захистити від вітру і інших неприємних зовнішніх впливів.

Спочатку термобілизна користувалася популярністю в середовищі професійних спортсменів, забезпечуючи їм комфорт і легкість руху, відведення зайвої вологи. З розвитком технологій сучасні виробники стали випускати термобілизну для повсякденного носіння — в занадто жарку, або холодну погоду, для різних категорій споживачів (чоловіки, жінки, підлітки, вагітні…).Функціональність термобілизни забезпечується складом того матеріалу, з якого вона виготовлена. Найчастіше це поєднання натуральних і синтетичних матеріалів в різній пропорції і комбінації, що в підсумку позбавляє отриманий матеріал недоліків початкових кодів і наділяє його властивими їм перевагами. Наприклад, що гріє шерсть легко зношується, а бавовна при намоканні стає вкрай дискомфортним, якщо поєднувати ці тканини з поліпропіленом або поліестером, волога буде відводитися назовні, а тепле повітря зберігатися всередині. Термобілизна створюється переважно без швів або з зовнішніми швами, що не подразнює шкіру при тривалому використанні. Вона щільно прилягає до тіла, чим забезпечується ефект «другої шкіри».

Різновиди термобілизни

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ

Термобілизна поділяється на термофутболки, термоводолазки, термоколготки,  термошкарпетки, термокальсони, термолосіни, при бажанні можна навіть придбати термошарфи і Термоперчатки. Крім того, вони класифікується за своїм складом і за призначенням.

Термобілизна буває: синтетична, натуральна і комбінована.

До синтетичних матеріалів відносяться поліестер і поліпропілен, лайкра. Синтетичні матеріали відрізняються високою якістю і здатністю відводити вологу. Синтетика проста в догляді, а також більш дешева. Синтетична термобілизна призначається в першу чергу для спортсменів і любителів активного відпочинку. ЇЇ секрет полягає в тому, що людині тепліше тоді, коли вона знаходиться в русі. Вона ідеально справляється з відведенням вологи. При цьому синтетичні тканини, пропускаючи піт назовні, зберігають в собі його запах, а тому її необхідно часто прати.

З натуральних тканин для білизни використовується бавовна і шерсть. Вони тактильно приємні, це м’яка і приємна тілу білизна, яка підходить для щоденного використання в холодну пору року. Особливо корисно воно для тих, кому необхідно зігрітися поза активних фізичних навантажень. Натуральна термобілизна в меншій мірі вбирає неприємні запахи і не потребує частого прання.Найбільшою популярністю і функціональністю володіє термобілизна комбінованого складу — вона універсальна.

За призначенням термобілизна  випускається:

 • для зимового або літнього професійного спорту — виводить вологу назовні, добре вентилюється, нейтралізує негативну дію поту на шкіру;
 • для активного дозвілля (полювання, риболовля, туризм, велопрогулянки і т.д.) — найчастіше доповнено такою функцією як захист від вітру;
 • для водного спорту та дозвілля — найчастіше з поліпропілену, який зовсім не просочується вологою, а волога, що потрапила на його  поверхню висихає швидше, ніж тіло почне виробляти тепло для випаровування цієї вологи; теплоізоляція зазвичай другорядна;
 • для повсякденного (побутового) використання в зимовий або літній час року — поєднує в собі функцію теплоізоляції і вологовідведення.

Переваги термобілизни

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ

У порівнянні зі звичайною одягом і тим більше натільною білизною термобілизна має низку незаперечних переваг:

 • Вологовідведення — при активних фізичних навантаженнях природним шляхом виробляється волога вбирається в білизні і тим самим створює дискомфорт, а організм повинен виробляти додаткову енергію для випаровування цієї рідини; термобілизна з певним відсотком синтетичних волокон вбирає в себе вологу, проте не затримує її, а виштовхує на зовнішню поверхню, де вона швидко випаровується.
 • Теплоізоляція — вона не зігріває, а зберігає природне тепло, що виробляється тілом; повітря, що знаходиться між тілом і шаром термобілизни, завдяки особливому матеріалу не охолоджується, так забезпечується ефект збереження тепла.
 • Захист від вітру — додатковий шар WindStoper присутій не в усіх моделях термобілизни, однак його наявність покращує і без того ефективну терморегуляцію;
 • антибактеріальні властивості — додаткова функція в деяких моделях термобілизни, до складу якої входять антибактеріальні компоненти, наприклад бамбукове волокно.
 • Не подразнює шкіру — в термобілизні зазвичай відсутні внутрішні шви, більшість моделей виготовляється з гіпоалергенних тканин, а функція вологовідведення  позбавляє від дискомфорту.

Недоліки термобілизни

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ

Термобілизна — рекомендований аксесуар в гардеробі багатьох, проте цей одяг не позбавлений певних недоліків.

Першим і основним недоліком термобілизни можна назвати її неуніверсальність. Слід зазначити, що для різного дозвілля необхідні різні комплекти термобілизни. Так, для активного дозвілля необхідно білизна з особливим акцентом на вологовідведення, а для неспішних прогулянок або тривалого і пасивного перебування на морозі — з акцентом на теплозбереження.

Синтетична білизна більше призначена для високої активності, а білизна з натуральних тканин краще гріє, але й просочується вологою. Можна вибирати середній, комбінований варіанти білизни для навантажень середньої тяжкості, в його склад буде входити певний відсоток синтетики і натуральних складових, вона може бути двошаровою, проте менш зігріваючою, ніж вовняне і повільніше сохне, ніж синтетичне.

Ще одним недоліком термобілизни можна назвати складність у догляді. Переважну кількість моделей необхідно піддавати частому пранню, однак не варто вибирати делікатний режим, а краще ручне прання. Прати білизну не можна в гарячій воді (вода має бути більше 40 °), при цьому необхідно розуміти, що часто лише високі градуси знищують патогенні мікроорганізми. Сушити білизну рекомендується виключно при кімнатній температурі. Слід зазначити, що доклавши зусилля, можна знайти моделі, які не піддаються усадці і розтягування, такі можна прати при 95°.

Як вибрати термобілизну?

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ

При виборі термобілизни необхідно усвідомлювати, для яких цілей вона призначається і які матеріали якою функцією володіють. Багато що вже було описано вище, слід лише вдатися до деяких подробиць.

Натуральні тканини, найчастіше представлені бавовною і шерстю, за рахунок своєї структури вбирають вологу, що забезпечує відчуття дискомфорту. Термобілизна з таких тканин може бути прийнятною лише для тих обставин, коли людина перебуває на холоді в статичному положенні (наприклад, вуличним торговцям).

Синтетичні волокна, найчастіше представлені поліпропіленом або поліестером, не здатні утримувати вологу. Волога під впливом різниці тиску виштовхується назовні, де знаходить можливість випаруватися без витрачання додаткової енергії організму. Така білизна підійде для активного дозвілля, наприклад, сноубордистам або лижникам. При тому необхідно знати, що термобілизна з такої тканини сильно вбирає запах і швидко скочується.

Найбільш доцільним виявляється білизна з комбінації натуральних і синтетичних тканин або з синтетики, виготовленої за принципом натуральних матеріалів. Таким, наприклад, є матеріал Polartec Power Dry компанії Malden Mills. Він синтетичний, проте з дрібних волокон на зразок бавовни, висихає вдвічі швидше бавовни. Це ідеальний варіант вологовідштовхуючої білизни.Зразком синтетики може бути матеріал Polartec (r) PowerStretch (r), він містить міцні волокна нейлону, чим забезпечується відмінна терморегуляція, а теплий шар повітря у шкіри ще й виштовхує зайву вологу назовні, чим забезпечує капілярний ефект.

Ще одним нюансом при виборі термобілизни є еластичність. Термобілизна має бути буквально «другою шкірою». В процесі примірці зверніть увагу, щоб білизна щільно прилягала до шкіри, а в її складі був невеликий відсоток лайкри, матеріалу, що забезпечує ту саму еластичність. Вибирати термобілизну необхідно строго за розмірами. Якщо термобілизна НЕ буде щільно облягати тіло, зігріваючий ефект не реалізується повною мірою.

Перевагу необхідно віддавати і білизни з антибактеріальної вставкою, особливо це необхідно тим, у кого в силу певних обставин не буде можливості часто міняти білизну і регулярно прати (наприклад, в період туристичних походів).

Не зайвим буде і вибір білизни з плоскими швами або зовсім без внутрішніх швів. Така білизна позбавлене ризиків натерти шкіру і викликати тим самим певний дискомфорт. Якщо вибираєте термобілизну для дітей, або вагітних жінок, подбайте, щоб у склад входили виключно гіпоалергенні матеріали.

Як носити термобілизну?

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ

Щоб вибрати відповідне по всім параметрам і функціям термобілизну, при покупці рекомендується її приміряти. Якщо такої можливості немає, необхідно здійснювати покупку в суворій відповідності з мірками, звертаючи особливу увагу на довжину рук і ніг.

В процесі носіння термобілизна практично не розтягується, але і після прання в обсягах не зменшиться.

Важливо відчути комфорт — тканина і шви не повинні терти. Білизна не повинна тиснути і сковувати рухи, в той же час не бути вільною і підвисати.

При носінні білизна вбирає в себе запахи тіла, і навіть якщо має антибактеріальний компонент, все одно потребує прання. Більшість моделей втрачає свої властивості після прання в гарячій воді, а тому для нього необхідно вибирати делікатний режим і температуру води не більше 40 ° С. Термобілизну не можна кип’ятити, прасувати або сушити на батареї, небажано віддавати в хімчистку, де можуть оплавитися синтетичні матеріали, а мікропори закритися. Після прання не рекомендується сильно віджимати білизну, краще дати воді стекти. Правильніше буде прати білизну вручну, без додавання кондиціонера, який може осісти на тканині і погіршити її якості. При щоденному використанні достатнім буде прати термобілизну один раз на тиждень.

Дякуємо, що дочитали нашу статтю. Поділіться своїм досвідом вибору, та носіння термобілизни. Окрім цього нам буде цікаво дізнатися як ви доглядаєте за нею?

Відео: Як вибрати термобілизну — поради експертів

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Коментаря

 • Ребята, этой зимой хочу в горы. Подскажите нормального производителя термоодежды. За ранее благодарен!

 • Справді, термобілизна дуже важлива для кожного. Колись її використовували тільки спортсмени, але з часом і звичайні люди зрозуміли, що це дуже зручно і практично. Тому цей вид білизни став дуже популярним і серед туристів і звичайних громадян. Туристичні магазини стверджують, що перед зимовим сезоном люди просто змітають з полиць термобілизну.

  Тому якщо ви ще вагаєтесь, то не потрібно того робити. Просто спробуйте, я впевнений, що ви відразу відчуєте різницю. Головне правильно підібрати її. Від себе можу сказати, що якщо ви не вмієте підбирати термобілизну, то не купуйте її в інтернет-магазинах. Краще підіть в якийсь туристичний магазин і там консультанти підберуть її спеціально для вас.

  І ще одне прохання. Не купуйте найдешевшу білизну. А то отримаєте тільки розчарування і дарма викинете гроші.

Залишити коментар