Рюкзак для туриста — винахід, якому немає альтернативи за зручністю. Це не просто ємність для зберігання, а річ, від якої залежить, чи буде вам комфортно в дорозі, дійдете ви до мети і не отримаєте в процесі проблем зі спиною. Ось чому питання, як вибрати туристичний рюкзак, вимагає докладного і вдумливого дослідження.ЯК ВИБРАТИ ТУРИСТИЧНИЙ РЮКЗАК

Типи туристичних рюкзаків за призначенням

Вибір туристичного рюкзака потрібно робити насамперед з урахуванням того, де він буде застосовуватись:

Для подорожі

ЯК ВИБРАТИ ТУРИСТИЧНИЙ РЮКЗАК

Перед тим як вибирати рюкзак для подорожей, варто вирішити, а то ви шукаєте, що потрібно. Якщо формат вашої подорожі включає літак-таксі-готель, м’яка сумка або валіза підійде не менше. Якщо ж ви маєте намір більше пересуватися, мандрувати по поганій дорозі коліщатка валіз, можуть стати неприємним сюрпризом. Ось тут на допомогу і приходять туристичні рюкзаки.

Сучасні моделі часто мають різні технології вентиляції спини. Так що навіть в жаркий день туристу буде зручно носити його на спині.

Хороші рюкзаки для подорожей повинні відповідати наступним критеріям:

 • універсальність — щоб замінював собою і сумку, і чемодан;
 • зручний доступ до вмісту, особливо до того, що лежить на дні або в середині;
 • привабливий вигляд, щоб не відчувати себе як біла ворона в п’ятизірковому готелі;
 • безліч кишень і відділень для дрібниць.
 • Крім того, бажано, щоб модель передбачала можливість трансформації кишені або клапана в окрему маленьку поясний сумку. Наявність захисного чохла від дощу і бруду під час перевезення в багажних відсіках теж не завадить.

Для походу

ЯК ВИБРАТИ ТУРИСТИЧНИЙ РЮКЗАК

З собою в похід зазвичай беруть безліч речей, і рюкзак дозволяє нести їх з максимальним комфортом для користувача. Всі подібні моделі діляться відповідно до галузі застосування на 3 типи:

 1. Для недовгого походу (так званих виїздів вихідного дня). Відрізняються невеликим обсягом і простою конструкцією. Якщо туристична поїздка для вас не буденна справа і ви рідко відправляєтеся в подібні виїзди, можна заощадити і придбати найпростіший варіант.
 2. Штурмові версії. Середні по місткості, але дуже міцні, високотехнологічні і легкі, з мінімумом зовнішніх кишень і виступаючих деталей, які можуть зачепитися в поході за гілки або скелі. Сюди ж відносяться спеціальні варіанти для скелелазів з петлями для спорядження і мінімальною вагою, для фрірайду та інших екстремальних лижних дисциплін.


 3. Для трекінгу. Власне, похідні рюкзаки відносяться до найбільш поширеної групи. Вони мають різноманітну конструкцію, широкий діапазон об’єму, виготовляються з різних матеріалів. Практичні і зручні для більшості користувачів, тому рекомендовані для вибору, якщо вузькоспеціалізована версія не потрібна.

Об `єм

ЯК ВИБРАТИ ТУРИСТИЧНИЙ РЮКЗАК

Під час походу або подорожі може стати в нагоді багато речей, але принцип «чим більше, тим краще» відносно рюкзака не завжди виправданий. Адже чим він більший, тим важче, а тягти зайве на власній спині навряд чи комусь сподобається. До того ж і коштувати він буде дорожче.

Для правильного підбору підходящої моделі за обсягом слід враховувати тривалість подорожі і стать користувача:

 • нетривала поїздка (на вихідні) — 40-50 л;
 • піший похід, жінкам — 40-70 л, чоловікам — 60-80 л;
 • тривалі експедиції, коли доводиться носити з собою важке похідне спорядження, — 80-100 л і більше.

Конструкція

Як вибрати похідний рюкзак по конструкції? Всі моделі для туристів діляться на каркасні, станкові і м’які. Найпопулярніші — каркасні. Відрізняються наявністю каркаса з алюмінієвих або пластикових вставок, розташованих в області спини. Існує велика кількість подібних варіантів, що дозволяє легко вибрати рюкзак для походу на свій смак.

Станкові версії, які були раніше дуже популярні, сьогодні відійшли на задній план. Вони являють собою металокаркас з мішком, який кріпиться до нього, що ускладнює виріб. Крім того, купуючи такий рюкзак, важливо знати не тільки те, як вибрати похідний рюкзак, а й як його правильно зібрати. Проте цей варіант незамінний в тривалих експедиціях, коли потрібно носити з собою негабаритні речі великої ваги і об’єму.

М’які моделі дуже легкі, компактні і коштують недорого. У них немає жорстких елементів, каркаса. Являють собою тканинні мішки з кишенями і лямками. Вибір рюкзака цієї конструкції доцільний, якщо має бути нетривалий або водний похід, в якому його не доведеться носити на собі, оскільки при тривалій експлуатації на спині, спорядження в мішку буде сильно тиснути на плечі.

Займаючись вибором конструкції, звертайте увагу на особливості, від яких залежить розподіл навантаження. Так само як наявність регулювання спини рюкзака по зросту користувача, поясного ременя, регульованого по довжині і висоті грудного ременя. Для кріплення похідного спорядження зручні бічні стяжки. Вітається наявність додаткових підвісок і кишень.

Бюджет і фірми

Вартість і фірма рюкзака безпосередньо пов’язані один з одним. Основне виробництво цієї продукції припадає на американський і німецький ринки, хоча хороші моделі є в асортиментній лінійці і виробників інших країн.


ЯК ВИБРАТИ ТУРИСТИЧНИЙ РЮКЗАК

Як правило, після декількох походів турист вже точно знає, якої фірми продукцію вибрати. Але в цілому має сенс віддавати перевагу відомим фірмам, адже дешевий варіант навряд чи прослужить довго. Недарма досвідчені мандрівники не рекомендують заощаджувати на 2 речі: взуття і рюкзаки.

Якщо ви сумніваєтеся, що зможете правильно вибрати фірму, вибирайте серед моделей світових лідерів. Виробник з ім’ям дорожить своєю репутацією і не буде випускати товари поганої якості.

Пам’ятайте: ви робите покупку не на все життя. І вже при придбанні другого будете точно знати, який рюкзак потрібен саме вам. Особистий досвід краще будь-яких порад, хоча ми сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам уникнути багатьох помилок.

Відео: ЯК ВИБРАТИ ТУРИСТИЧНИЙ РЮКЗАК — Стаття на гіркому досвіді

Сподобалась стаття?
Кожного тижня ми відправляємо цікаві статті на пошту нашим підписникам.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Загрузка...

Автор

В Мандри

Залишити коментар